Шумоізоляція для будинку у Львові

Як зробити шумоізоляцію будинку, щоб сторонні шуми звести до мінімуму, і не створити в ньому «приголомшуючу» тишу? Особливості звукоізоляції стін, перегородок, несучих конструкцій, а також віконних і дверних прорізів допоможуть вам знайти відповідь на це питання.

Шумоізоляція дерев’яного будинку Львів

Особливо питання ізоляції шумів хвилює власників дерев’яних будинків, тому що дерево прекрасно проводить звукові хвилі.

Шумоізоляція для будинку

З цієї причини велика кількість музичних інструментів виготовляють з дерева.

Шумоізоляція стін і підлоги в дерев’яному будинку повинна бути врахована ще на етапі проектування будівництва. Грамотне планування, а також використання якісних Звукоїзолятори допоможе створити комфорт в будинку, так, щоб не порушувався спокій мешканців, і вони не занурювалися їх в повну тишу.

Шумоізоляція для будинку

Щоб вирішити питання , необхідно передбачити:

  1. Раціональне планування приміщень і їх призначення, наприклад сусідство спальні і вітальні. Не розміщуйте вікна спальні з виходом на галасливу вулицю.
  2. Використання огороджувальних конструкцій під час будівництва (стіни, перегородки, вікна), які відповідають нормам звукоізоляції.
  3. Підбирати обладнання та побутову техніку з низьким рівнем шуму, який вони створюють під час роботи.
  4. Активно застосовувати звукопоглинаючі облицювальні кошти, звукоотражающие екрани, віброізоляцію.
  5. По можливості вибирати ділянку далеко від джерел шуму: автомобільних шосе, залізниць, аеропортів і т.д.

Особливості шумоізоляції приватного будинку

Заходи по звукоізоляції переважно здійснювати на стадії будівництва. Придбане готове житло теж можна вдосконалити, знизивши рівень шуму до комфортного.

Для цього необхідно:

  • Обладнати вікна сучасними склопакетами;
  • Придбати вхідні двері з внутрішнім звуко-теплопоглинальних наповнювачем, а також еластичним ущільнювачем по всьому контуру;
  • Використовувати оздоблювальні фасадні з високими звукопоглинальними властивостями, наприклад, пінопласт;
  • Зробити перегородки всередині будинку з звукопоглинальних засобів;
  • Встановити міжкімнатні двері без порожнин всередині дверного полотна з якісними ущільнювачами по контуру.

Ці заходи, поряд зі звуко- і шумоізоляцією стелі і даху в будинку знижують не тільки рівень шуму, але і значно скорочують теплові втрати.

Матеріали, що володіють шумоизолирующими властивостями

Шумоізоляція дерев’яного будинку монтується з різних сучасних матеріалів:

  • Мінеральна вата. Вона здатна утримати практично до 100% різних звуків і шумів. Підходить для більшості поверхонь, може втратити всі корисні якості через підвищеної вологості.
  • Пробкові листи – це спеціальні звукоізоляційні плити, в основі яких натуральний екологічно чистий матеріал. Вартість таких листів вище, в порівнянні з мінватою, але для організації відмінного бар’єру від «звукових» ударів вони вважаються оптимальним варіантом. Вони не схильні до гниття, в ньому не розмножуються і не живуть бактерії і мікроорганізми. При дотриманні правил монтажу та експлуатації термін використання може досягати близько 50 років.
  • Сендвіч-панелі ЗІПС – технологія, за якою всередині каркаса укладають мінеральну вату, а для облицювання використовується гіпсокартон. Таке поєднання дає одночасний ефект звукоотраженія і шумопоглинання. Панелі легко монтуються. Для досягнення максимального ефекту необхідна укладка в кілька шарів.
  • ISOPLAAT – звукоізоляційні плити нового покоління. Виготовляються з натуральних, екологічно чистих складових на основі волокон хвойних порід дерев. Прекрасно ізолюють і від ударних і від повітряних шумів.
  • Стінові панелі «Kraft». Вони є екологічно чистий ДВП, у якого лицьова сторона облицьована вощеного папером, а внутрішня – гофрованим картоном. Матеріал можна застосовувати для фінішної обробки.
  • Панель ЕкоЗвукоІзол виготовляється із застосуванням кварцового піску і семишарових картонних профілів.
  • Тексауд – це плити, в основі яких знаходиться вапняна порода арагонит, для зв’язки застосовуються нешкідливі полімерні склади. Плити пружні і гнучкі, що спрощує монтаж, а їх невелика товщина не краде корисний простір.
  • Акустичний поролон. Його активно застосовуються для організації звукових кімнат, в концертних залах, для студій звукозапису і т.д. Головне достоїнство він прекрасно розсіює звукові коливання, різної частоти, в т.ч. здатний заглушити низькочастотні хвилі.

Підготовчі роботи

Монтуються шумоізолюючі матеріали на стелю, стіни, підлогу до початку опоряджувальних робіт або під час капітального ремонту. Якщо шумоізоляція монтується в уже обжитому будинку з поверхні стін і стель видаляються всі старі оздоблювальні матеріали, залишки фарби, відвалюється штукатурка, старий утеплювач. Поверхня при необхідності вирівнюється і грунтується, щоб на ній не виникало грибка і цвілі. На підготовлену поверхню наноситься клейовий склад, на який кріпиться звукоізоляційна мембрана або будь-який інший поглинає звук матеріал.

Особливості звукоізоляції основних частин конструкції будинку

Звукоізоляція несучих стін

Для поліпшення шумоизолирующих властивостей несучих стін використовується багатошарова обробка. Покращує опір монтаж вентильованих фасадів, використання обробки з гіпсокартону.

Добрими шумоизолирующими властивостями володіє «пиріг» з гіпсокартону і мінеральної вати, який використовується для утеплення каркасних будинків, а також будівель з пінобетону, газобетону і цегли. Також хороший ефект дає утеплення стін гіпсокартоном і пінопластом. Сам по собі гіпсокартон не тільки не поліпшує звукоизолирующих властивостей несучих конструкції, навпаки, створює звуковий резонанс.

Шумоізоляція для будинку

перегородок

Серед будівель з газобетону, цегли, піноблоків, дерева найбільш актуальна шумоізоляція перегородок каркасного будинку. Міжкімнатні перегородки в таких будинках тонкі і потребують додаткової звукоізолюючою «обробці».

Шумоізоляція для будинку

Найкращий ефект дає використання волокнистих ущільнювачів, наприклад, мінеральної вати з шаром. Вона не ускладнює конструкцію і добре ізолює звуки з сусідніх приміщень.

перекриттів

Звукоізоляція перекриття між поверхами в дерев’яному будинку досягається шляхом монтажу звукоізолюючих засобів на підлогу верхнього рівня і стеля нижнього. З цим завданням добре справляється пінополістирол, скловата, пінопласт.

Шумоізоляція для будинку

Важливо, монтуючи звукоізолюючі матеріали в дерев’яному будинку не створювати звукових містків, тобто усувати місця, де дерев’яні деталі стикаються один з одним.

вікон

Звукоізоляційні роботи включають обробку віконних прорізів. Чим вище в будинку площа скління, тим нижче звукоізолюючі властивості будови. Щоб забезпечити хороший захист від вуличних звуків рекомендується використовувати багатокамерні склопакети, а також віддавати перевагу прямокутним вікнам, а не квадратним, оскільки перші більш тихі.

Шумоізоляція для будинку

На ізоляцію від шуму впливає щільність прилягання стулок вікна, якість ущільнювача і іншої фурнітури. Має значення і якість монтажу.

дверей

Звукоізоляція , а також будівель будь-якого іншого типу має на увазі роботи по шумоізоляції дверних прорізів і полотен міжкімнатних і вхідних дверей. Найкраще перешкоджають сторонньому шуму масивні дверні полотна і коробки.

Шумоізоляція для будинку

На вході можна встановити подвійні двері для максимальної шумоізоляції. Експерти рекомендують вибирати двері з ущільнювачем всередині (пінопласт, вата), стежити за щільністю прилягання дверного полотна.

Систем і комунікацій

Канали комунікацій відмінно проводять сторонні звуки, і самі є їх джерелом. Щоб усунути їх при монтажі комунікацій потрібно:

  • Надійно фіксувати труби і канали до несучих конструкцій;
  • Обшити труби каналізації та опалення мінеральною ватою і помістити в короби;
  • Обробити вентиляційні канали звукопоглинальними матеріалами;
  • Загерметизувати всі електротехнічні монтажні вузли.

На ділянці

Велика частина дратівливих гучних звуків надходять в житло зовні, тобто як з самої ділянки, на якій стоїть будинок, так і від об’єктів, поблизу яких він розташований. Для ділянок у автостради, залізничного полотна, будмайданчиків, заводів рекомендується встановлювати шумопоглинаючі екрани.

Шумоізоляція для будинку

Вони відображають звукові хвилі, захищаючи ділянку, від зовнішнього шуму. Встановлюються екрани на зовнішніх кордонах ділянки. Висота екрану повинна бути не менше трьох метрів, інакше ефект від їх монтажу буде менше очікуваного.

висновок

На основі розглянутих особливостей звукоізоляції приватного котеджу можна зробити висновок, що:

  • На шумоізолюючі властивості будівлі впливає не тип матеріалів, з яких він зведений, а особливості його проектування.
  • Велике значення в монтажі комунікаційних систем, а також несучих конструкцій і перегородок має щільне прилягання матеріалів один до одного, герметизація швів і використання ущільнюючих прокладок.
  • Чим грунтовніше конструкція будівлі і товщі його стіни, тим менше сторонніх звуків проникає в нього.
  • Чим товстіший шар ізолюючого матеріалу і більше в ньому шарів, тим шумоізоляційні властивості будинку вище.
  • Для максимального ефекту бажано використовувати не тільки поглинають, а й відображають звук матеріали.
  • Все шумоізолюючі кошти мають різний ступінь захисту.
  • Зменшують чутність в будинку ворсові килими, еластичні декоративні оздоблювальні матеріали, щільні штори, м’які меблі.

Також варто врахувати, що захист від шумових джерел починається з захисту ділянки.

Сумарний рейтинг
дата перегляду
Рейтинг
51star1star1star1star1star