Утеплення стін будинку зсередини у Львові – один із способів, що дозволяють істотно підвищити теплоізоляційні характеристики будови. Він використовується в тих випадках, коли утеплити стіни зовні не представляється можливим або недоцільно.
Як утеплити стіни зсередини в приватному будинку в м. Львів?
До таких випадків відносяться:
- Будова, прибудоване до фасаду будівлі впритул, наприклад, утеплення стіни між
Утеплення дерев’яних будинків пов’язане з такими роботами, як:
- Обробка стін розчинами, які захищають дерево від гниття, впливу комах-паразитів.
- Огляд стін на предмет наявності тріщин і щілин, що утворилися в процесі усадки.
- Забезпечення пароізоляції стін. Волога і пар не повинні проникати до дерева.
- Забезпечення хорошої вентиляції, що перешкоджає освіти надмірно вологості.
Проблеми та недоліки
Проблеми та недоліки внутрішнього утеплення житла – найголовніше, що потрібно знати про цей процес для того щоб уникнути типових помилок і не зіткнутися з їх жахливими наслідками. Отже, проблемами утеплення стін зсередини є:
- Зсув точки роси всередину приміщення. Точка роси – температурне значення, при якому в приміщенні починає утворюватися конденсат. Стіни стають вологими, і на їх поверхні розвивається грибок і пліснява. Крім того, руйнується обробка стін.
- Проблеми з контролем температури всередині приміщення. Повітря в ньому швидко прогрівається від сонячного світла або працюють опалювальних приладів і швидко остигає в нічний час, коли прилади відключені, або при провітрюванні. Це пов’язано з промерзанням стін через неправильне внутрішнього утеплення.
- Неможливість забезпечення максимальної теплоізоляції. Перетин зовнішніх стін з внутрішніми перегородками все одно буде служити джерелом тепловтрат.
- Підвищення рівня вологості повітря. Приміщенню буде необхідна хороша вентиляційна система, що забезпечує належний повітрообмін, щоб на стінах не утворювалася цвіль.
- Зменшення корисної площі житла, що особливо відчутно, якщо на стіни монтується товстий шар утеплювача.
- При утепленні вже обробленого житлового приміщення доведеться провести демонтаж декоративного оздоблення і заново обробляти стіни, що помітно позначитися на вартості робіт.
Найголовнішим недоліком є утворення конденсату на поверхні стін. Уникнути цього допоможе правильне утеплення стін зсередини дерев’яного будинку, будинку з піноблоків або будь-якого іншого будови, що потребує такому типі утеплення.
Матеріали, використовувані для внутрішнього утеплення
Технології утеплення будинку зсередини припускають використання:
- мінеральної вати;
- пінополістиролу;
- пеноплекса;
- ековати.
Кожен з них має свої особливості, які обумовлюють процес монтажу.
Вибирати потрібний матеріал слід виходячи з таких параметрів як:
- екологічність (відсутність запаху, не здатність виділяти токсичні речовини);
- безпеку;
- пожежостійкість (деякі матеріали легко займиста і виділяють токсичні речовини при нагріванні і запаленні);
- хороша стійкість до вологи;
- довговічність;
- компактні габаритні розміри і малу вагу;
- висока паропроникність.
Мінеральна вата
Перевагами цього матеріалу можна назвати його цінову доступність, а також простоту монтажу. Мінеральна вата добре поглинає звук і має низьку теплопровідність. Найбільш зручним варіантом є мінеральна вата в плитах. Плити з мінеральної вати менш стійкі до проникнення вологи за рахунок більшої щільності. У комплексі з хорошим пароізоляційним матеріалом. Використовувати мінеральну вату можна поблизу від джерел тепла, наприклад, біля каміна, печі, каналу димоходу.
ВАЖЛИВО! Використання мінеральної вати в рулонах не рекомендується, оскільки вона відрізняється високою паропроникністю і властивість вбирати в себе вологу.
Монтаж мінеральної вати на стіни:
- Установка каркаса на стіни. Каркас з алюмінієвих або дерев’яних рейок монтується на поверхню стін на невеликій відстані.
- Плити мінеральної вати укладаються під каркасом. Вони щільно приклеюються до поверхні стін за допомогою двостороннього скотча.
- Межу рейками каркаса укладається між рейками каркаса, так щоб прикрити стики плит першого шару.
- Монтаж шару пароізоляційного мембранного матеріалу.
- До рейок каркаса кріпиться гіпсокартон.
Там, де мембрана стикається з поверхнями, потрібно герметизація швів.
Утеплення стін будинку мінеральної вати своїми руками вироблене з дотриманням всіх правил монтажу поліпшить теплоізоляційні характеристики будови, але не гарантує, що ризик появи конденсату на стінах повністю зникне.
пінополістирол
Пінопласт або пінополістирол володіє наступними характеристиками:
- Низькі показники теплопровідності за рахунок пористої структури матеріалу;
- Мала гігроскопічність і низька паропроникність;
- Висока міцність на стиск, розрив;
- Мала вага, не обтяжують конструкцію будівлі;
- Простий монтаж та обробка. Матеріал легко розрізається ножем.
Недоліками цього матеріалу можна назвати низькі шумоізоляційні властивості, а також виділення токсичних елементів при горінні. Ще одним «недоліком» можна назвати високу, порівняно з мінеральною ватою, вартість. Ціна цього матеріалу компенсується тим, що його монтаж зводить до нуля ймовірність утворення конденсату.
Пінопласт для утеплення стін всередині будинку монтується в такий спосіб:
- Стіни зачищаються, покриваються шаром грунтовки і сушаться.
- Плити пінопласту рядами приклеюються до поверхні стін. Важливо клеїти листи, зміщуючи стики.
- Для додаткової фіксації плит можна використовувати пластикові дюбелі.
- Стики між листами потрібно з обов’язковою герметизації стиків силіконом або монтажною піною.
- На поверхню пінополістиролу наноситься армуючої склотканина, призначену для штукатурення стін. На цю тканину можна приклеїти листи гіпсокартону.
Піноплекс або пінополістирол екструзії
Цей універсальний матеріал, що утеплює широко використовується в будівництві. Його плюсами є низька теплопровідність, стійкість до займання, а також висока міцність на стиск і на розрив. Цей матеріал практично не вбирає воду.
Мінусами пеноплекса можна назвати його погану паропроникність і порівняно високу вартість.
Цей матеріал відрізняється більш поліпшеними в порівнянні з пінополістиролом характеристиками. Його також легко монтувати. Для того щоб домогтися бажаного результату в утепленні будинку і уникнути зайвої вологості, приміщень необхідна хороша вентиляція.
ВАЖЛИВО! Фахівці не рекомендують використовувати Піноплекс поблизу елементів опалювальної системи, , з огляду на недостатній обсяг відомостей про безпеку цього матеріалу. При нагріванні Піноплекс деяких марок виділяє токсичні речовини.
Вважається, що утеплення стін всередині будинку за допомогою цього матеріалу вважається більш безпечним, ніж застосування пінопласту.
Ековата
Для утеплення стін використовується ековата. Вона складається з целюлози, антипиренов, антисептичних нелетких матеріалів, що забезпечує їй довговічність, простоту монтажу, а також інші характеристики, що роблять її одним з кращих матеріалів. Вартість цього матеріалу перевищує вартість мінеральної вати.
Переваги ековати:
- Здатність зберігати теплоізоляційні властивості навіть в зволоженому стані. Вона, як і відвологлі деревина, що не промерзає.
- На поверхні ековати не утворюється конденсат, а значить, відпадає необхідність в монтажі пароізоляційному матеріалі.
- Обсяг утеплювача не змінюється в залежності від того, вологий він або сухий.
- Якщо зовні приміщення змінюється вологість повітря, температура і вологість повітря в приміщенні залишається незмінною.
- Високі шумоізоляційні властивості.
- Мала вага, що дозволяє ефективно використовувати цей матеріал в утепленні каркасних дерев’яних будинків.
- Ековата вважається найбільш екологічно безпечним матеріалом для утеплення будинку.
Скільки коштує внутрішньо утеплення каркасного дерев’яного будинку?
Вартість робіт з утеплення будинку зсередини залежить від багатьох факторів, таких як:
- Площа приміщення;
- Тип матеріалу (ековата, Піноплекс або інші матеріали);
- Товщина і характеристики обраного матеріалу.
У таблиці наведено орієнтовна вартість матеріалів, що утеплюють.
матеріал Середня ціна в рублях за один кубічний метр Ековата (залежить від типу нанесення) пінополістирол Піноплекс Мінеральна вата висновок
Утеплення стін будинку зсередини – процес, що вимагає раціонального підходу, розрахунку і прийняття зваженого рішення. Будівництво каркасного будинку має на увазі його обов’язкове утеплення зсередини і зовні. Визначившись з видом теплоізоляційного матеріалу, потрібно вибрати найбільш якісний. Важливо переконається в його відповідно до норм екологічної безпеки, гігроскопічність і іншим характеристикам, таким, що відповідає за мікроклімат в приміщенні.
Довіряти роботу по монтажу утеплювального матеріалу бажано тільки досвідченим фахівцям, які знають все про технології утеплення дерев’яних будинків. Будь-який з обраних матеріалів може забезпечувати максимально комфортний мікроклімат в приміщенні, якщо дотриматися всіх правил монтажу.