Як правильно вибрати фасадний утеплювач?

фасадний утеплювач

На сьогоднішній день будівництво засноване на новітніх технологіях будівельної галузі, також має свої недоліки – вимагає утеплення. Утеплювачі для фасадів будинків – це матеріали, які зберігають тепло, створюють шумоізоляційні захист і монтуються із зовнішнього боку стін в будівлях різного призначення.

Особливості утеплювача для фасадів

Ринок будівельних матеріалів має великий вибір сучасних ізоляційних пристроїв, з різним призначенням, безліччю індивідуальних показників і з різною ціною. Перш ніж приступати до монтажних робіт, потрібно правильно підібрати матеріали для утеплення фасадів. Утеплювач для фасаду повинен якісно виконувати свої функції, тому поєднання з обробкою обов’язково.

Популярні матеріали:

  1. Пінопласт – спінений поліуретан, який має невелику щільність, маленька вага, доступну ціну, невибагливий в експлуатації, але не пропускає вологу і може розпадатися під впливом скупчився конденсату.
  2. Пінополістирол – це фасадний утеплювач під штукатурку в листах, його щільність вище, ніж у пінопласту, вага теж трохи більше, а маленькі пори не дозволяють вологому повітрю виходити назовні, тому таке утеплення вимагає створення додаткової вентиляції.
  3. Мінеральна вата – виробляється в рулонах або аркушах, з додаванням скла, базальтового каменю або шлакового наповнювача. Саме добавки перешкоджають горінню волокон і пошкодження їх шкідниками або гризунами. Вата добре вентилюється і пропускає конденсат без додаткової вентиляції.

Фасадний утеплювач. види утеплювачів

Порівняльна таблиця характеристик і вартості утеплювачів для фасаду

Для каркасної системи обробки найкраще використовувати базальтову вату. Щільність обраного ізоляційного шару під вентильований обробку повинна становити 35-60 кг / м3. Така структура сприяє повітрообміну між внутрішньою частиною будинку і навколишнім середовищем і максимально зберігає структуру при тривалій службі.

матеріали Щільність утеплювача, кг / м3 Щільність утеплювача, кг / м3 Робоча температура, ° С вартість
Пінопласт 15-35 0.05 (-75 … + 150) Сама низька ціна
пінополістирол 30-45 0.03 (-75 … + 150) Висока вартість
Мінеральна вата 35-200 0.047 (-60 … + 180) доступний сегмент

Утеплювач під мокрий фасад, базальтову вату потрібно використовувати щільністю 135-200 кг / м3 – це мінеральна вата з натуральними наповнювачами. Висока непроникність кам’яної вати дозволяє наносити мокрі штукатурки без попередньої обробки, при цьому вона витримує вагу обробки протягом довгих років. Пінопласт і пінополістирол – це також теплоізоляційний утеплювач під штукатурку при утепленні фасаду.

Найпопулярніші обробки утепленого будинку – це штукатурка і вентильовані панелі.

 

Матеріал під штукатурку може застосовуватися: мінеральна вата високої щільності (135-200 кг / м3) і пінопласт, пінополістирол.

Класика для фасадів

Утеплювач для вентильованих фасадів слід підбирати виходячи з даних про облицювальній матеріалі і поверхні стін. Кожен утеплювач має свої достоїнства і рекомендаціями для застосування.

Фасадний утеплювач. Мінеральна вата під штукатурку

Мінеральна вата під штукатурку має конвекційними властивостями, що запобігає появі цвілі на стіні. Мінімальний відсоток горіння дозволяє застосовувати її в поєднанні з дерев’яним будинком, наприклад, лазня або просто будинок з екологічно чистих і легкозаймистих порід дерева. Ватою найкраще проводити утеплення вентильованого фасаду.

Фасадний утеплювач. Пінопласт під штукатурку . Пінопласт під штукатурку застосовують набагато частіше, завдяки його низькій вартості, малій вазі і простоті монтажу. , которая не пропускает влагу, при ее скапливании внутри конструкции наступает разрушение пенопласта и отделочного слоя. Мінусами такого матеріалу є легка займистість і щільність, яка не пропускає вологу, при її скупчення всередині конструкції настає руйнування пінопласту і оздоблювального шару. Рекомендується пристрій додаткової вентиляції, що вимагає додаткових фінансових витрат.

Фасадний утеплювач. Пінополістирол під штукатурку Пінополістирол під штукатурку використовується досить часто, що обумовлено зручністю монтажу, невеликою вагою, гладкою поверхнею, яка не потребує спеціальної підготовки перед обробкою. Замкове з’єднання дозволяє створювати ідеальні стики між листами і стіни взимку не промерзають. , что бывает недоступно рядовому потребителю. Єдиним мінусом пінополістиролу виступає висока ціна, що буває недоступно пересічному споживачеві.

При оштукатурюванні утеплювача можна застосовувати фасадну штукатурку з подальшим забарвленням. Також можна використовувати універсальну суміш для приклеювання, армування. Крім дюбелів, рекомендується застосовувати клейові суміші у вигляді розчину або клей-піни.

Фасадний утеплювач. вентильований фасад

Під вентильований фасад рекомендується укладати мінеральну вату. , которая может привести к разрушению волокон и появлению грибка, создает дышащую отделку. Даний матеріал пропускає і не накопичує вологу, яка може привести до руйнування волокон і появи грибка, створює дихаючу обробку. Невелика вага і простота укладання забезпечує виробляти монтажні роботи в найкоротші терміни.

Щільність базальтової вати повинна бути не менше 45 кг / м3, саме це дозволить йому зберегти форму і якісні показники довгі роки. Така термоізоляція не створює додаткових навантажень на стіни.

Недешево, але ефективно. Фасадне утеплення потрібно починати з підготовки стін. Дерев’яні поверхні перед утепленням потребують додаткової обробки захисними засобами від шкідників, грибків і вогню.

пінополіуретан

Фасадний утеплювач. пінополіуретан

Пінополіуретан – це новий утеплювач, який представляє собою спінений матеріал на основі пластика і зміцнюють добавок. , но не устойчив к ультрафиолетовым лучам , которые разрушают его структуру. Він володіє низьким відсотком горіння, особливо легким вагою, не реагує на перепади температури, але не стійкий до ультрафіолетових променів, які руйнують його структуру.

Поліуретаном дуже зручно виконувати роботи по утепленню, оскільки є можливість заповнення навіть маленьких просторів і щілин без втрати матеріалу.

Всі роботи повинні виконувати фахівці в захисних костюмах і масках, оскільки летючість піни може завдати шкоди здоров’ю людини.

Термопанелі для утеплення фасадів

Фасадний утеплювач. Термопанелі для утеплення фасадів

Утеплювач для вентфасада у вигляді панелей прийшов на ринок будівельних матеріалів не так давно. Він являє собою конструкцію, що складається з шумоізоляційної плити і декоративного оздоблення.

Виробники такої обробки передбачили кріплення і стики панелей, таким чином, щоб максимально імітувати цегляну кладку або штукатурку. Найчастіше зовнішній шар обробки виглядає як напилення, плитка або пластикові панелі.

Пінзеля

Фасадний утеплювач. Пінзеля

. Пінзеля – це зефірообразний спінений пінопласт, який, завдяки спеціальним екологічним добавкам, не горить навіть при тривалій дії вогнем. . Він не має в своєму складі хімічно агресивних компонентів. Такий матеріал можна використовувати при будь-якому типі обробки, оскільки він дихаючий, має властивості пропускати повітря і вологу, не накопичуючи її в собі.

Ековата

Фасадний утеплювач. Ековата

, который состоит из переработанной целлюлозы и защитных наполнителей. Даний матеріал є екологічно чистим утеплювачем, який складається з переробленої целюлози і захисних наповнювачів. Це легкий матеріал, який може вбирати вологу, що не заважає використовувати його у вологому кліматі. Застосовується для зовнішньої обробки будинку.

Багатошарові фасадні теплоізоляційні системи

Теплоізоляція стін може бути:

  • внутрішньої – коли ізоляційний шар знаходиться всередині будівлі, що зменшує його площа;
  • колодцевой – в цьому випадку ізоляційний шар знаходиться між двома стінами, при цьому внутрішня частина є несучою;
  • зовнішньої – утеплювач розташовується на зовнішній стороні фасаду і потребує додаткової обробки штукатуркою або вентильованими системами.

Утеплення фасаду будинку сучасними матеріалами зовні є найпопулярнішим. Оскільки не забирає корисну площу і не потребує додаткового будівництві.

Цікаве відео з вибору утеплювача для фасадів

Для зовнішнього утеплення можна використовувати різні матеріали, але універсального не існує. Довгі дослідження так і не привели до єдиної думки, який саме використовувати утеплювач для вентильованого фасаду або під штукатурку. Всі характеристики популярних ізоляторів тепла можна дізнатися з відео.

 

З огляду на всі особливості будинків і фасадних матеріалів, можна зробити висновок, що кожен окремий випадок вимагає професійного підходу. Не можна однозначно виділити один єдиний варіант і назвати його ідеальним. При виборі ізоляції потрібно враховувати всі індивідуальні показники будинку та оздоблення.

Єдиним радою може бути лише, щоб шар ізоляції під штукатурку був досить щільним, і зміг витримати вагу всієї конструкції, а утеплюючи фасад, на утеплювач потрібно укладати додатковий захисний шар: гідробар’єр або механо сітку.

Всі монтажні роботи краще довірити професійним майстрам, які правильно їх підберуть і врахують особливості кліматичних умов. Саме якісно виконані роботи продовжать термін експлуатації всіх використовуваних матеріалів.