Обшивка дерев’яного будинку: різновиди та етапи монтажу

 

Дерево є одним з найкращих будівельних матеріалів. З нього формують як окремі елементи конструкцій, так і цілісні будівлі. Недоліком деревини можна вважати її швидке всихання, що призводить до появи щілин. Одним із способів удосконалення дерев’яного житла є зовнішнє облицювання стін певними матеріалами. Виконується процедура за допомогою різних технологій.

Для чого потрібна?

Облицювання передбачає нанесення на поверхню стін різних матеріалів, які повністю закривають основний каркас.

Подібні операції використовуються для вирішення декількох основних завдань.

  1. Утеплення дерев’яного будинку. В якості обшивки застосовують різні види утеплювачів, що дозволяють запобігти втраті тепла. Це одна з основних причин, які змушують господарів робити зовнішню обшивку.
  2. Декорування стін. З роками деревина втрачає свій первісний привабливий вигляд. Тому поверхні старих стін зовні покривають додатковими матеріалами, які змінюють дизайн будови.
  3. Захист підстави. Деревина не здатна довгий час перебувати у вологому середовищі, в умовах перепаду температур. Тому стіни приватних будинків після будівництва часто закривають додатковим захисним шаром, в якості якого використовується облицювання. Подібний підхід дозволяє продовжити термін служби всієї будівлі.

особливості облицювання

Формування зовнішньої обробки може відбуватися за допомогою різних матеріалів. Технології облицювання відрізняються безліччю нюансів.

Можна виділити кілька загальних особливостей, які характерні для будь-якого варіанту.

  1. Оздоблення стін виконується після повної усадки будинку. Це дозволяє уникнути перекосів або пошкоджень декоративного покриття.
  2. Особливу увагу приділяють кутах. Якщо ви використовуєте навісні фасади, тоді для вирівнювання точок бажано застосовувати металеві куточки. Вони дозволяють спростити процедуру кріплення. Подібні елементи бажано використовувати також і при обробці віконних укосів.
  3. Оздоблення фундаменту не є обов’язковою. Найчастіше її виконують, щоб створити оригінальний стиль будинку. Якщо ж потрібно утеплити систему, тоді слід застосовувати матеріали, які будуть легко переносити вологість і перепади температур.
  4. При будівництві вентильованих фасадів обов’язково використовуйте пароізоляцію. З її допомогою можна легко запобігти проникненню вологи всередину будинку, а також створити необхідні мікрокліматичні умови всередині системи. Ці кошти також використовують для захисту теплоізоляції.
  5. Оздоблення фундаменту зрубу, першого або другого поверху може здійснюватися за допомогою різних матеріалів. Головне – враховувати допустимі навантаження на каркас будинку і підбирати оздоблювальні елементи на основі даного параметра.
Обшивка дерев'яного будинку: різновиди та етапи монтажу

вибір матеріалу

Зовнішня обробка стін передбачає кріплення до них різних матеріалів. Сьогодні на ринку представлено безліч різновидів такої продукції, що відрізняється дизайном і технічними параметрами. Найчастіше для обшивки дерев’яних будинків господарі вибирають один з найбільш популярних варіантів.

  • Облицювальну цеглу. Їм можна покривати тільки стіни, які були заздалегідь спроектовані під високі навантаження. В іншому випадку фундамент може просто не витримати вагу цегли. Серед плюсів такої обробки можна виділити можливість отримання якісної теплоізоляції. Однак робота відрізняється складністю і тривалістю, а тому цей матеріал не користується особливою популярністю.
  • Штукатурка. Зафіксувати таку речовину на поверхні деревини досить складно. При цьому матеріали несумісні один з одним. Однак при необхідності стіни все ж покривають акриловою або мінеральної штукатуркою, використовуючи для цього обрешітку і армуючої сітки.
  • Плитка. Для стіновий обробки використовують як звичайний керамограніт або кераміку, так і клінкерні вироби або варіанти на основі цементу. Зовнішня поверхня виробів може бути виконана «під камінь» або може імітувати класичний цегла.
  • Пластикові матеріали. Класичними представниками цієї групи є вініловий сайдинг і ПВХ панелі. Дані вироби отримують з різних видів полімерів, яким надають певну форму. Позитивними особливостями даної групи матеріалів можна вважати відносно невелику вагу, довговічність і стійкість до різних руйнівним факторам (вологи, перепаду температур і т. Д.). Однак пластик не здатний протистояти механічним навантаженням, тому його досить легко пошкодити.
  • Термопанелі. Це один з найпопулярніших матеріалів для обробки дерев’яних стін. Плюси і мінуси таких елементів дозволяють зробити висновок, що вони мають оптимальне співвідношення міцності, довговічності і якості. Складаються панелі з пінополістиролу, пеноплекса або поліуретану, які зверху покриваються декоративним шаром. Лицьова частина термопанелі може виготовлятися з клінкеру або мармурової крихти, що дозволяє надавати їй унікальний дизайн. Перевагою даної облицювання є непогані теплоізоляційні показники.
  • Фасадні панелі для зовнішнього облицювання. Основними матеріалами для їх отримання є ОСБ і СМЛ. Структура речовини дуже нагадує будову попереднього продукту. Тут також на зовнішню сторону каркасу приклеюють декоративну плитку або штучний камінь. Монтаж здійснюється тільки на каркасні споруди, що виключає застосування цементних сумішей.
  • Дерев’яна вагонка. Вироби такого типу можуть мати різну форму і колір. Популярним варіантом з цієї групи є блок-хаус, який представляє собою імітацію бруса на декоративній поверхні. Іноді стіни захищають звичайними дошками, які підготовлені для таких робіт. При обробці будинку деревом слід пам’ятати, що матеріал потрібно додатково обробляти антисептиками і покривати декількома шарами захисних фарб або лаків.

Обшивка дерев’яного будинку: різновиди та етапи монтажу

Обшивка дерев’яного будинку: різновиди та етапи монтажу

  • Деревно-композитні панелі. В основі таких конструкцій лежить деревна стружка і спеціальні сполучні полімери. Зовні вироби нагадують деревину, але при цьому вони не горять, протистоять гниття і пошкодження різними видами комах.
  • Профнастил. Подібний вид обробки використовується досить рідко, зазвичай для невеликих будинків. Технічно профлист легко замінюється невеликою металевою вагонкою, яка за своєю структурою дуже нагадує цей виріб.
Обшивка дерев'яного будинку: різновиди та етапи монтажу
Обшивка дерев'яного будинку: різновиди та етапи монтажу

Технологія монтажних робіт

Оздоблення стін дерев’яного будинку не відрізняється особливою складністю. При бажанні всю роботу можна виконати своїми руками.

Послідовність облицювання будинку вагонкою складається з декількох простих етапів.

  1. Формування каркаса. В якості підстав для подібних систем можна використовувати дерев’яні бруски невеликої товщини або металопрофіль. Другий варіант універсальний, так як до металу можна прикріпити безліч оздоблювальних матеріалів. Каркас кріплять по всьому периметру стін з кроком, відповідним обраної обробці.
  2. Укладання утеплювача. Його розміщують між вертикальними стійками каркаса. Деякі види матеріалів потребують гідроізоляції, тому знизу і зверху потрібно додатково закрити їх полімерною плівкою. Фіксація утеплювача здійснюється за допомогою спеціальних кріплень.
  3. Кріплення обробки. Вагонку або сайдинг прибивають до вертикальних опор. Для цього можна використовувати як цвяхи, так і саморізи. Починають процедуру знизу, вставляючи першу планку в декоративний профіль. Особливу увагу при цьому слід приділити вікнам і дверям. Тут вагонку потрібно буде підрізати, щоб отримати ідеально рівні торці.

Оздоблення стін за допомогою цегли також має свої нюанси. В цьому випадку потрібно, щоб фундамент був розрахований на розташування виробів поблизу самої стіни.

При монтажі такого облицювання слід дотримуватися деяких рекомендацій.

  1. Перед укладанням цегли фундамент покривають руберойдом або іншим гідроізоляційним засобом.
  2. Основна стіна будинку обов’язково повинна зв’язуватися з каркасом обробки за допомогою спеціальних анкерів. Це дозволить отримати єдину і міцну систему.
  3. Укладання цегли починають з кута будинку. Для послідовного вирівнювання слід використовувати натягнутий шнур.
Обшивка дерев'яного будинку: різновиди та етапи монтажу
Обшивка дерев'яного будинку: різновиди та етапи монтажу

Поради та рекомендації

Обшивка дерев’яного будинку передбачає формування декоративного покриття.

Щоб конструкція вийшла не тільки красивою, але і довговічною, слід дотримуватися деяких рекомендацій.

  1. При цегляній обробці необхідно формувати невеликі отвори внизу конструкції. Це дозволить циркулювати повітрю, який створить оптимальні умови для експлуатації обох матеріалів. Вентиляція повинна бути присутнім також і в інших оздоблювальних системах.
  2. Пов’язувати цегляну кладку і дерев’яні стіни бажано за допомогою полімерної або оцинкованого дроту. Вона відрізняється гнучкістю і дозволяє зовнішній стіні реагувати на нерівномірну усадку будинку.
  3. Обов’язково використовуйте спеціальні декоративні куточки або планки. Вони монтуються на торці вагонки або сайдингу. Подібні конструкції не дозволять пилу потрапляти всередину, а також зроблять поверхню більш привабливою.

Поради по обшивці будинку – в наступному відео.