Новорічна ніч буває тільки раз на рік, однак, задовго до її настання як великі міста, так і невеликі селища перетворюються на очах. Вітрини магазинів виблискують і переливаються різнобарвними вогнями, в будинках і квартирах красуються іграшками вбрані ялинки. Однак в останні роки люди все частіше прикрашають не тільки внутрішній простір приміщень, але і зовнішню частину своїх осель. Перед офісами і великими промисловими об’єктами збираються великі композиції з надувних, пластикових або металевих елементів, а невеликі заміські селища підморгують вогниками на дахах і вікнах будинків. Це створює неперевершену атмосферу казки і дозволяє в повній мірі відчути наближення майбутнього чарівництва.
Особливості
Традиція святкового оформлення зовнішньої частини будівлі перед Новим роком прийшла в нашу країну від західних сусідів і з кожним роком набирає все більшої популярності. Таке оформлення є монтаж електротехнічного обладнання і різних декоративних елементів на передню частину будівлі, а також навколо його входу. Всі ці елементи та обладнання повинні бути виготовлені з можливістю роботи під мокрим снігом і при низьких температурах, так як всі вони розташовані зовні опалюваного приміщення і не під дахом будинку.
Особливо важливо, щоб всі електричні частини світлових прикрас мали сертифікати відповідності та обов’язково відповідали нормам безпеки. Купувати таке освітлення краще у перевірених виробників, щоб новорічна ніч не перетворилася на катастрофу.
Найчастіше фасадну підсвічування і декор монтують на будинку власники комерційних точок або органи муніципальної влади на різні школи, будівлі адміністрації, пошти і т. Д.
Робиться це не тільки для того, щоб перетворити нудне сіра будівля в справжній чарівний палац, а й по ряду більш приземлених причин.
- Залучення уваги покупців. Мерчендайзингові дослідження довели, що яскраві вогні і спалаху притягують погляди людей і змушують їх на більш довгий час затриматися в магазині і зробити якомога більше покупок.
- Тематичний дизайн. Для проведення різних заходів потрібне створення певних декорацій та освітлення. Помічниками в цій справі можуть виступити фасади прилеглих будівель, оформлення в одній стилістиці.
- Маскування дефектів. Великі світлові і декоративні композиції, розміщені на ганку, даху або фасаді будівлі, зможуть приховати навіть серйозні будівельні недоліки і дефекти.
Прикраси можна розміщувати на колонах і стовпах, можна оформити ближні дерева і чагарники. Добре виглядатимуть палаючі в віконних і дверних отворах вогники і лампи. А що світиться в снігу стрічка вогнів, що обгороджує під’їзну доріжку, буде відмінним орієнтиром для саней Діда Мороза. Крім того, ілюмінацію можна монтувати на саму стіну, дах і просто підвішувати її на будь-яких опорах.
ілюмінація
Перед тим як прикрасити фасад будинку і зробити гарне оформлення зростаючих на ділянці дерев, необхідно зрозуміти, чим відрізняється зовнішня ілюмінація від внутрішньої.
- Вартість. Вуличні прикраси мають більш високу ціну в порівнянні з домашнім декором.
- Різноманіття. Гірлянди і фігури для оформлення двору дуже різноманітні за своєю формою і кольором, а їх розміри можуть варіюватися в таких широких межах, що найдовша гірлянда може бути більше найменшої в кілька сотень разів.
- А ось варіативність. При бажанні вуличну ілюмінацію можна легко використовувати для внутрішнього прикраси кімнат, а ось кімнатні гірлянди вивісити за вікно вже не вийде.
Існує безліч видів зовнішньої ілюмінації, за допомогою якої можна створити неповторний декор будь-якої ділянки, фасаду і навіть цілого району. Всі вони істотно розрізняються між собою за своєю конструкцією та способом роботи.
- Підсвічування на гнучкій основі у вигляді стрічок, бахроми або сіток. Лампочки такої ілюмінації кріпляться до проводу, захищеному спеціальним покриттям від впливу низької температури і вологи. Найчастіше цей варіант виглядає як звичайна внутрішня підсвітка, але має більший діаметр проводу і більший розмір лампочок.
- Дюралайт. Така стрічка представляє собою довгий прозорий шланг, всередину якого вставлені крихітні лампочки або світлодіоди. При такій конструкції жоден з елементів гірлянди, крім зовнішньої поверхні шланга, не контактують з водою і снігом.
- Підсвічування на жорсткій основі. Невеликі світильники на ніжках і трубках, закріплені на перила ганку, вздовж кам’яних доріжок або по периметру альтанки. Таке освітлення не є виключно святковим і може бути використано в будь-який час року.
- Електронне табло на стелі або стіни. Гнучкі і жорсткі LED-екрани, які складаються з безлічі точкових світлодіодів. Вони можуть переливатися різними кольорами, запускати красиві рухомі візерунки по своїй поверхні і навіть програвати невеликі сценки. Найчастіше такі екрани управляються автономно, а режим роботи може налаштовуватися з консолі або пульта. Їх можна закріпити на стіну будівлі, під дах відкритої веранди або альтанки.
- Мерехтливі фігури і цілі композиції з них. Це каркаси з різних матеріалів, всередину або назовні яких вміщено безліч світлодіодів. Вони також можуть бути обгорнуті LED-гірляндою або мати вбудовані точкові світильники.
- Строб-лампи. Ізольований корпус з ксеноновим лампою всередині, яка блимає як спалах фотоапарата. Частота таких спалахів може становити від 50 до 60 разів за одну хвилину, а самі лампи можуть об’єднуватися в ланцюжки і навіть складні композиції.
- Прожектори. Розвішані на висоті прожектори можуть висвітлювати площі і фонтани. Їх направляють в нічне небо і на стіни сусідніх будинків. Чим більше навколо буде дзеркальних і блискучих поверхонь, тим химерніше буде гра світла від такого пристрою.
- Точкові лампочки. Поодинокі світлодіоди, монтовані на невелику ділянку поверхні. Наприклад, на перила або сходи, підвіконня або фронтон ганку.
- Комбінація декількох видів ілюмінації. Для того щоб будинок був оформлений як можна більш цікаво, не варто обмежуватися одним видом ілюмінації. Комбінація з різних гірлянд і фігур буде виглядати більш продумано і акуратно, ніж просто однотонні вогники, миготливі на стіні будівлі.
Різновиди декоративних елементів
Крім використання різних лампочок і гірлянд, як зовнішню поверхню будинку, ганок і вхідну групу, так і прилеглий до нього ділянку можна прикрасити безліччю інших декоративних елементів.
- Каркасні фігури з металу і деревини. Такі фігури, розставлені недалеко від вхідної групи будівлі або під його вікнами, дозволять відчути себе учасником цього уявлення. Це можуть бути зображення тварин і людей, казкові персонажі та високі палаци. Якщо такі фігури будуть додатково прикрашені ілюмінацією, то їх буде чітко видно навіть самої темної зимової ночі.
- Вінки зі штучних і натуральних матеріалів. Традиційне для європейських країн різдвяна прикраса – це дверний вінок. Його можна скрутити з декількох ялинових гілок і прикрасити шишками, а можна зробити з кольорового мішури і блискучих кульок. У продажу існує безліч різних варіантів із пластику, тканини або дерева. Не так складно виготовити це прикраса і самостійно з підручних матеріалів, наприклад, ялинкових куль або розсипи різнокольорових гудзиків.
- Горщики з штучними рослинами. Найкраще тему Нового року розкриють витончені декоративні ялинки, розставлені перед будинком в невеликих горщиках. Їх можна нарядити або просто злегка припорошив снігом.
- Вітальні написи, малюнки та наклейки. Не тільки вікна, але і двері, і самі стіни будинку можна розмалювати за допомогою трафаретів, обклеїти різними переливаються зображеннями і написами. На вхідних дверей можна повісити вітальну розтяжку з дзвіночками, які будуть сповіщати про прихід гостей мелодійними звуками.
- Скульптури з льоду і снігу. Якщо погода дозволяє, можна зліпити біля будинку невеликого сніговика, одягнувши його в в’язану шапку і рукавички. Попередньо пофарбовані крижані кулі можна красиво розставити на перилах і ступенях ганку, зробити невелику снігову гірку для дітей.
- Сани Діда Мороза. Досить дорогим, але дуже ефектною прикрасою є справжні або декоративні сани, виставлені біля паркану ділянки. Навіть без додаткових прикрас вони створюють справжню атмосферу Великого Устюга.
- Банти і стрічки. Красиво виглядають яскраво-червоні і золотисті стрічки, зав’язані на колони і гілки дерев. Їх можна красиво задрапірувати і вивісити з зовнішньої сторони вікна або оповити ними перила сходів.
- Надувні композиції. Також дуже ефектним, хоч і не бюджетним прикрасою фасаду будівлі стане виставлена перед ним надувна фігура або композиція. Встановлений компресор подачі гарячого повітря буде цілодобово підтримувати її в надутому стані, а вбудована ілюмінація дозволить розгледіти фігуру будь-якому перехожому навіть в темний час доби.
красиві приклади
Можна придумати оформлення і змонтувати його своїми силами, а можна використовувати вже готові ідеї з інтернету. При нестачі досвіду і знань монтаж електричних приладів краще залишити професіоналам, адже безпека в цьому питанні – найголовніше. Оригінальна прикраса дозволить відчути свято, що наближається не тільки господарям ділянки, але і всім їхнім сусідам, і навіть звичайним перехожим. Подарувати казку оточуючим досить просто – потрібно всього лише намалювати її на своєму фасаді.
Про те, як зробити новорічний вінок на двері своїми руками, дивіться в наступному відео.