Облицювання будинку: 6 оригінальних і невитратних способів

Облицювання фасаду – останній штрих, «одежинка» вдома або, скоріше, його «обличчя», адже саме від цього слова відбулося і сама назва. Але хоча цей етап робіт і називається обробкою, він, крім декоративної функції, має і цілком утилітарне призначення.

Останній штрих в образі будинку

Облицювання будинку: 6 оригінальних і невитратних способів

Останній штрих в образі будинку

Це захист конструктиву стіни від несприятливого атмосферного впливу – дощу, снігу, ультрафіолету, вітру. Облицювання повинне бути стійке до зовнішніх механічних пошкоджень, наприклад, витримувати удар м’яча сусідського хлопчика або зіткнення з садової тачкою самого власника будинку.

Облицювання фасаду покликана бути захистом внутрішніх конструкцій стін
Облицювання фасаду покликана бути захистом внутрішніх конструкцій стін

Сучасний ринок пропонує величезну кількість варіантів. Кожен виробник розхвалює свою продукцію: пропоновані матеріали і красиві, і прості в монтажі, і не вимагають регулярного підновлення. А також екологічні, Енергосберегающа, довговічні. А головний козир будь-якого матеріалу для обробки, на думку тих, хто їх виробляє і продає, – дешевизна.

Спробую трохи полегшити вибір. Спочатку розповім про основні способи обробки фасаду, а потім запропоную оригінальні варіанти, які допоможуть оптимізувати ваші витрати.

Основні способи обробки фасаду

Деякі будівельні технології припускають використання таких конструктивних стінових матеріалів, які не вимагають подальшої обробки фасаду. Вони самі по собі можуть бути не тільки несучими, але і в той же час ефективно протистояти негоді. Такі матеріали володіють достатніми теплоізоляційними властивостями і красиві без додаткової декорації. Наприклад, цегляні або кам’яні будинки і зруби.

Старий цегляний будинок гарний без додаткового фасадного декору
Старий цегляний будинок гарний без додаткового фасадного декору

Сучасні способи будівництва найчастіше припускають необхідність обробки із зовнішнього боку стін. Технології пристрою фасадів можна розділити на три типи.

облицювання

До цієї групи належать: клінкер, натуральний і штучний камінь, лицьову цеглу, наплавляються, (як, наприклад, плитка HAUBERK , але там не все однозначно в монтажі, скоріше, її правильніше віднести до Вентфасади). В цілому принцип один: облицювальні матеріали різними способами приклеюються до основи і після висихання клею складають з нею одне ціле.

Облицювання фасаду плиткою з натурального каменю
Облицювання фасаду плиткою з натурального каменю

вентильований фасад

Інша назва – навісний фасад. Такий тип обробки представляє собою панелі різних розмірів і форм, закріплені (навісили) з деяким зазором від поверхні стіни. Цей зазор, як і випливає з назви, необхідний для вентиляції нижчих конструкцій.

Монтаж вентфасада. Фото з сайту remontkvartir-ssk.ru
Монтаж вентфасада. Фото з сайту

Зазвичай під декоративною поверхнею вентфасада передбачається використання шару утеплювача , а також різних будівельних мембран (гідро-, вітро- і пароізоляційних). До вентильованих фасадів відносять різний сайдинг , фасадні касети, плитку (керамічну, керамогранитную, кам’яну), змонтовані за допомогою спеціальних кріплень, і інше.

мокрий фасад

Звичайно, насправді фасад не мокрий – назва походить від технології нанесення. Це різні фасадні штукатурки. Оштукатурювання проводиться прямо по основі або з використанням додаткової теплоізоляції. В процесі застосовуються розчини, але на відміну від облицювання, де розчин виконує роль клею, штукатурний склад після висихання сам стає захистом від механічних пошкоджень і проникнення вологи. До цієї групи відносять і забарвлення як останній етап штукатурних робіт.

оштукатурювання фасаду
оштукатурювання фасаду

Оригінальні й дешеві способи обробки фасаду

Чи не все те золото, що блищить: якщо ви хочете, щоб ваш будинок відрізнявся від сусідських і при цьому не плануєте розоритися, не обов’язково гнатися за найкращими і дорогими матеріалами для обробки. Зверніть увагу на те, що зазвичай не розцінюється як фасадний матеріал.

Дорогий фасад & amp; amp; mdash; не означає дорогі матеріали. Будинок & amp; amp; laquo; ред & amp; amp; raquo; & Amp; amp; mdash; оздоблення фасаду обрізками обапола. Архітектор Тота Кузембаев. Фото з сайту totan.ru
Дорогий фасад – не означає дорогі матеріали. Будинок «Комерсант» – оздоблення фасаду обрізками обапола. Архітектор Тота Кузембаев. Фото з сайту

Адже головне, щоб зовнішнє покриття було надійним захистом конструкцій стін, а впоратися з цим завданням можуть не тільки спеціалізовані матеріали. І, мабуть, почати варто з одного з традиційних способів обробки фасадів.

1. Фасадні штукатурки

Штукатурні роботи, як і сучасні матеріали для штукатурних зовнішніх робіт, дороги. Але якщо ви вмієте управлятися з кельмою, шпателем і правилом і готові всі роботи виконати самостійно, звичайна цементно-піщана суміш не поступиться дорогим розчинів ні по ефективності захисту, ні по декоративних якостях.

Для класичної фасадної обробки типу “шуба”, “короїд” та багатьох інших фактур не обов’язково купувати дорогі фірмові шпаклівки. А озброївшись скотчем, трафаретом і штампом, можна зробити на стіні імітацію і цегляної кладки, і облицювання натуральним каменем, і навіть рельєфну картину.

2. Цементно-стружкові плити (ЦСП)

Цей листовий матеріал широко використовується як загальнобудівельний – для влаштування підлог, чорновий обшивки стін і тому подібного. Але за своїм складом і технічним характеристикам він аналогічний фіброцементними сайдингу, тільки скромніше на вигляд. Хоча для будинків сучасної архітектури така скромність не перешкода.

Будинок сучасної архітектури, обшитий фіброцементними плитами. Фото з сайту hepcawareub2.info
Будинок сучасної архітектури, обшитий фіброцементними плитами. Фото з сайту hepcawareub2.info

Плити з фіброцементу – це, по суті, «суха» штукатурка, така ж, як всім відомий гіпсокартон, тільки на основі цементного в’яжучого речовини. Тому матеріал стійкий до впливу несприятливих погодних умов і цілком підходить для зовнішніх робіт, особливо після нанесення додаткового влагоизолирующего покриття, наприклад, забарвлення або просочування оліфою.

Фрезерована цементно-стружкові плити. Фото з сайту archdaily.com
Фрезерована цементно-стружкові плити. Фото з сайту archdaily.com

Такі плити можна клеїти до основи або використовувати як заповнення вентфасада. ЦСП досить легко обробляється – ріжеться, свердлиться, фрезерується. Ви можете нарізати з неї плитку будь-якого розміру, зробити орнамент в техніці койланагліфа (вирізаного на площині контурного малюнка) або створити справжній витвір мистецтва. А якщо природний цементний колір здається вам занадто нудним, ці плити легко фарбуються фарбами для фасаду в будь-який колір.

Декоративне панно з ЦСП. Фото з сайту creativeinstincts.in
Декоративне панно з ЦСП. Фото з сайту creativeinstincts.in

ЦСП підійдуть не тільки шанувальникам сучасної архітектури, а й любителям класичних рішень. Обшийте ними ваш каркасний будиночок, пофарбуйте фасадною фарбою, а шви закрийте декоративними дерев’яними розкладками – і ніхто не здогадається, що це несправжній фахверк.

Будинок в стилі фахверк
Будинок в стилі фахверк

3. Обзол, горбиль і інші відходи лісопилки

Використання натурального дерева для обробки фасаду – недешеве задоволення. Проте є способи і красивий природний матеріал використовувати, і отримати незвичайний зовнішній вигляд будинку, а головне – з невеликими витратами.

Фасад будинку, оздоблений рейкою з обапола
Фасад будинку, оздоблений рейкою з обапола

Для оригінального оздоблення фасаду підійде необрізна дошка (обзол), горбиль і інші некондиційні, а значить, недорогі матеріали, вироблені лісопилкою.

Необрізна дошка в обробці фасаду. Фото з сайту лесобаза.рф
Необрізна дошка в обробці фасаду. Фото з сайту

Ще один спосіб оптимізувати витрати на пристрій дерев’яної облицювання – кріпити дошки або рейки НЕ суцільно, та ще з нахлестом, як традиційно, а через проміжки. Але тоді необхідно попередньо домогтися захисту стіни від проникнення вологи (наприклад, обштукатурити), адже в цьому варіанті обробки дерев’яні рейки будуть нести тільки декоративну функцію. Такий декор добре поєднується з гладкими сірими панелями з ЦСП.

Оздоблення фасаду дерев'яною рейкою. Фото з сайту dom.dacha-dom.ru
Оздоблення фасаду дерев’яною рейкою. Фото з сайту

До речі, подібні дерев’яні решітки можуть закривати не тільки глуху частину стіни, але і відкриту терасу і навіть скління, граючи роль жалюзі.

4. Натуральний камінь

Натуральний камінь коштує дорого. Але не весь і не завжди. Як і у випадку з пилорамами, у компаній, що продають камінь для обробки, є некондиция і відходи. Обійдуться вони недорого, а іноді і зовсім безкоштовно, якщо ви організуєте їх вивезення. А далі головне – з вигадкою ці відходи застосувати.

Дикий камінь в оздобленні фасадів. Фото з сайту repair-home.net
Дикий камінь в оздобленні фасадів. Фото з сайту repair-home.net

Натуральний (дикий) неокантований камінь типу вапняку і пісковику (каменеобробників такої ще називають рванина) може коштувати дешевше його штучної імітації з пофарбованого бетону. А в деяких місцевостях такий матеріал можна просто самостійно знайти в околицях дачі.

5. Метал

Профнастилом можна замінити металевий сайдинг. Це буде як мінімум в два рази дешевше, а якщо ще врахувати вартість необхідних аксесуарів для монтажу сайдингу, то різниця в ціні буде і значніше.

Фасад, оброблений профнастилом і панелями ЦСП. Фото з сайту remontbp.com
Фасад, оброблений профнастилом і панелями ЦСП. Фото з сайту

Ще один модний металевий варіант для обробки фасадів – кортеновской сталь. Це легована сталь для суднобудування і будівництва, стійка до агресивного впливу навколишнього середовища, тому що іржава. Спеціальні добавки створюють на поверхні плівку оксиду, що перешкоджає подальшому руйнуванню. Як і все модне, фасадні панелі з кортеновской стали коштують дорого.

Фасад з кортеновской стали. Фото з сайту dezeen.com
Фасад з кортеновской стали. Фото з сайту dezeen.com

Але сталь марок A606 і A 588 (Corten steel) – це просто сталь, широко використовувана в будівництві і інших областях. У російському Марочник металів її можна знайти під позначеннями 15ГФ, 14ХГНДЦ, 10ХСНД і 15ХСНД. Тому якщо хочете ультрастильний дизайн фасаду, не шукайте «дизайнерську» сталь, а загляньте на металобазу. А також туди, де приймають металобрухт – там можна знайти дуже цікаві іржаві залізяки.

6. Мозаїка

Для архітектури епохи модерну мозаїка – один з найпоширеніших прийомів обробки фасадів. Чому б не використати його і сьогодні, в тому числі для декору фасадів будівель не тільки в стилі модерн.

Фасад будинку Бальо архітектора Антоніо Гауді, прикрашений мозаїкою. 1877 рік
Фасад будинку Бальо архітектора Антоніо Гауді, прикрашений мозаїкою. 1877 рік

Для мозаїчного панно не обов’язково купувати дорогі матеріали. Бита плитка, галька, уламки каменю, скло і порцеляна – все можна використовувати для створення шедевра. Не забудьте, що набір мозаїчного малюнка – справа копітка. Щоб обробка вашого вдома не затягнулася так само, як творіння ярчайшего архітектора модерну Антоніо Гауді, створіть для прикраси зовнішніх стін тільки окремі панно в техніці мозаїки.

Старий будиночок в Конотопі. Фото з сайту mosaic-hobby.blogspot.ru
Старий будиночок в Конотопі. Фото з сайту

Це були не зовсім загальноприйняті способи обробки фасадів. У наступному матеріалі розглянемо і традиційні варіанти – для тих, хто віддає перевагу звичайним фасадні.

Сумарний рейтинг
дата перегляду
відгук про товар
Облицювання будинку: 6 оригінальних і невитратних способів
Рейтинг
51star1star1star1star1star