Фасади 70-х від SITE

SITE (Sculpture in the Environment) – скульптура в навколишньому середовищі. Саме так звучить назва американського будівельної компанії, проекти якої до сих пір вважаються унікальними і суперечливими одночасно.

Коли мистецтво, архітектура і торгівля зіткнулися: виставкові зали BEST Products від SITE

Засновник компанії SITE Джеймс Вінес ніколи не вважав себе постмодерністським архітектором, його проекти для виставкових залів BEST, виконані в період з 1972 по 1984 рік, занурені в химерні соціальні коментарі, вони по суті стали символом сутності постмодернізму. Джеймс Вінес почав свою кар’єру як скульптор і візуальний художник. Він був частиною руху за екологічне мистецтво кінця 1960-х і початку 1970-х років.

Сьогодні все, крім одного з кращих салонів BEST, були знищені або змінені до невпізнання, але вони поставили міцний прецедент і продовжують впливати на використання архітектури в корпоративному брендингу сьогодні. Саме зображення BEST Products Showroom в Х’юстоні, спроектованому цією компанією, з’явилося в більшості книг з архітектури 20-го століття, як приклад сміливих і неординарних дизайнерських рішень.

BEST Products була мережею магазинів роздрібних магазинів в Сполучених Штатах з кінця 1950-х років, поки компанія не вийшла з бізнесу в 1997 році. Засновники компанії, Сідней і Френсіс Льюїс, були активними колекціонерами, а на початку 1970-х років вони почали працювати з художньої та архітектурної студією Джеймса Вінес по ряду будівель для роздрібної мережі. Льюісс був зацікавлений в тому, щоб привнести свою любов до мистецтва в їх роздрібний бізнес і, працюючи з SITE, замість того, щоб розміщувати скульптури перед магазинами, вони побажав, щоб їх магазини фактично стали мистецтвом.

Перший з будівель SITE для мережі BEST служить прелюдією до соціальної критики і архітектурним законам. Стіна цегляного фасаду, як ніби-то відшаровується від кута ортогональної коробки будівлі з одного кінця і з усією боку будівлі на іншому. Дизайн будівлі буквально кидає виклик традиційним уявленням про структурні можливості цегли.

1. Невизначений Фасад – Х’юстон, Техас – 1974

Tilt как иллюстрацию и подрыв традиционной архитектуры, одновременно иллюстрируя понятия «украшенный сарай». Історики Марвін Трахтенберг і Ізабель Хайман описують фасад Tilt як ілюстрацію і підрив традиційної архітектури, одночасно ілюструючи поняття «прикрашений сарай».

Необычная архитектура дома Фасады 70-х Уникальные фасады Фасадные решения

2. Notch Building – Сакраменто, Каліфорнія – +1977

The Notch Building кидає виклик традиційним уявленням про вхідному і дверному отворі, створюючи фортеця, як безперервний цегляний ящик. Але коли магазин відкритий, майже як підйомний міст середньовічного замку, невеликий сегмент фасаду ковзає, щоб відкрити вхід відвідувачам.

Оформление фасада США, 70-е

3. BEST Anti-Sign – Річмонд, Вірджинія – +1978

этого здания значительно отличается от предыдущих проектов, которые исследовали различные возможности кирпичных кладок. Оформлення фасаду цього будинку значно відрізняється від попередніх проектів, які досліджували різні можливості цегляних кладок. SITE перетворив Anti-Sign в гігантський знак, повторюючи ім’я «BEST» через фасад гігантськими буквами, які розтягували всю висоту стіни. Починаючи з типового відстані на одному кінці будови, букви починають перекриватися в міру повторення слова, і в кінцевому підсумку закінчуючи нерозбірливим безладом, натякаючи на високошвидкісний перегляд заміської споруди з автомобілем під час руху.

Остекление фасада Облицовка фасада

4. Будівля Cutler Ridge – Майамі, Флорида – 1979

Для будівлі Катлер-Рідж SITE повернувся до кладки, щоб досліджувати реконструйовану версію фасаду, яка виходить на стоянку. полностью отделен от фактической оболочки здания. Фактично, весь фасад повністю відділений від фактичної оболонки будівлі.

 Фасад Cutler Ridge Building Оригинальные решения для оформления фасада Проекты Джеймса Винес

5. Forest Building – Річмонд, Вірджинія – +1979

Існуючий ліс на цій ділянці в Річмонді майже не дозволяв побудувати будівлю взагалі, поки фахівці компанії SITE не запропонували проект, який би інтегрував існуючий ліс в архітектуру виставкового залу. Фахівці провели місяці на будівельному майданчику, вивчаючи особливості зростаючих тут дерев, особливо їх коренів.

Результат роботи, описаний Джеймсом Вінес в своїй книзі «Зелена архітектура», являє собою «масивний розріз, що розділяє будівлю і дозволяє гігантським дубів і грунтовому покриву пройти через відкриту прірву». Тільки пізніше автор проекту зрозумів наскільки ефективно працює затінення від збережених дерев. Саме завдяки цьому потреба в додатковому кондиціонуванні приміщення скоротилося в рази.

Станом на 2015 рік Forest Building є єдиним будівлею BEST Showroom, що залишаються в своєму первісному стані, збереженим пресвітеріанської церквою Вест-Енду, яка купила будинок незабаром після того, як BEST закрилася ще в кінці 1990-х рр.

Проект дома Forest Building Устройство фасада Эко архитектура в США Рациональные идеи оформления зданий

6. Всередині і зовні будівлі – Мілуокі, Вісконсин – 1 984

Остаточне будівлю SITE для BEST представляло собою найбільш яскравий архітектурний проект. Видаливши великі шматки фасадної кладки, проектанти показали механічні системи над підвісними стелями, монохромні імітаційні велосипеди, іграшки, як ніби-то розрізані навпіл прозорою скляною стіною. А повітроводи і опускається стеля, схоже, критикують штучність продуктів всередині магазину.

Фасады для сети выставочных залов Best Устройство кирпичного фасада Архитектурные проекты США в 70-х гг.