Утеплення стін зовні мінватою під штукатурку у Львові: огляд, плюси і мінуси

Утеплення стін будинку проводиться або на етапі його будівництва, або при покупці вже готового житла, але з поганою теплоізоляцією. Утеплення має безліч переваг. По-перше, додатковий захист не дозволяє стінам деформуватися. По-друге, фасад стійко переносить різкі температурні коливання. По-третє, при утепленні стін зовні площа внутрішніх приміщень не змінюється.

Переваги утеплення мінватою

Зовні стіни будинків найчастіше утеплюються мінеральною ватою. Даний утеплювач відрізняється міцність, паронепроникністю, пожежостійкість. Самі плити по вазі важче плит з пінополістиролу, оброблені спеціальним складом, який відштовхує воду, але, за словами фахівців, вони можуть вбирати незначна кількість води. Тому попитом користуються мінераловатні плити, які складаються з двох шарів: перший жорсткий і щільний, а другий м’який, який добре прилягає до стіни. У продажу є такі види мінеральної вати:

  • скловата або базальтова вата, що складається на 80% з розплавленого скла. При монтажі робітник обов’язково повинен бути одягнений в спеціальний одяг, рукавички, респіратор і окуляри. часто використовується для зовнішнього утеплення стін;
  • шлаковая вата. Виготовляється з доменного шлаку (відходів металургійного виробництва). Для утеплення стін будинку не рекомендується, так як відрізняється гігроскопічністю;
  • кам’яна вата. При виробництві якої застосовуються розплави гірських порід. Відрізняється простим монтажем, пожаробезопасностью. Хороші характеристики має базальтова вата.

може мати різну структуру: гофровану, горизонтально-шарувату, просторову або вертикально-шарувату. Саме тому її можна застосовувати для найрізноманітніших конструкцій. Вона нечутлива до біологічних агентів (цвілі, комах), з нею можна працювати при різних температурних режимах (в спеку або в мороз), вона майже не поглинає вологу, має високий опір до спалаху. Є у даного матеріалу і недоліки. При проникненні в матеріал води, знижуються його теплоізоляційні властивості. Тому при монтажі для нього потрібно створювати додатковий захист.

Особливості утеплення під штукатурку

Є два способи теплоізоляції стін будинків мінеральною ватою: мокрий і сухий. Розглянемо їх докладніше. Отже, починати утеплення мокрим способом потрібно з очищення стін від сміття, пилу, декоративних елементів, грибка і цвілі. Після прикріпити за допомогою клею мінеральну вату до стіни і міцно закріпити її дюпеля. При роботі з матеріалом не забуваємо одягати рукавички, респіратор, окуляри та спецодяг. Далі провести армування утеплювача. Таким чином конструкція стане більш стійкою. Потім нанести на поверхню вати ще шар клею і в нього втиснути сітку, стійку до лугу. Після того, як перший шар просохне, покрити ще одним. Тепер залишається нанести на утеплювач декоративне покриття – штукатурку.

При сухому способі монтажу мінеральної вати на фасаді створюється каркас з металевого профілю або ж дерев’яних брусів. До слова, це найпопулярніший спосіб монтажу даного матеріалу. Перед установкою каркаса до поверхні стіни прикріплюється пароізоляційна мембрана, яка захистить стіну від виникнення вологи, що утворюється в мінвати з холодну пору. Далі в цей каркас укладається утеплювач, зверху кріпляться облицювальні панелі і наноситься штукатурка.

 

Таким чином, утеплення стін зовні мінватою включає в себе три етапи: підготовку фасаду до кріплення матеріалу, армування, нанесення декоративного покриття. Можна ще використовувати фольгований утеплювач –