За допомогою нашого наочного посібника ви зможете перефарбувати дерев’яний будинок швидко і без помилок.
Чи знаєте ви, що на термін служби барвистого шару на фасаді впливає його розташування, орієнтування по сторонах світу і атмосферні навантаження. Ось чому так важливо стежити за станом поверхні і як тільки виникає необхідність – перефарбовувати. Особливо великі кліматичні навантаження в прибережних областях і на відкритих просторах. і, до речі, на південну і західну сторони будівлі їх вплив у багато разів більше, ніж на північну.
Фото: Tikkurila
Негативні фактори, що впливають на дерево:
- УФ-випромінювання руйнує дерево, через що воно набуває сірого кольору, волокна встають сторч, і поверхня легко забруднюється.
- Волога сприяє розбухання деревини, а при висиханні, її обсяг зменшується. Постійні коливання вологості викликають стану напруги дерев’яних елементів, що з часом призводять до розтріскування.
- Цвіль і грибки, зростання яких стимулює висока вологість повітря. Цвіль розростається по поверхні дерева у вигляді темних плям, які не послаблюючи його міцності, а грибки гнилі руйнують деревину.
Tikkurila Homeenpoisto. Фото: Tikkurila
Tikkurila Valtti Pohjuste. Фото: Tikkurila
Фарба підвищує зносостійкість дерев’яних фасадів, знижуючи руйнівний вплив УФ-випромінювання і вологи. Разом з тим барвистий шар змінює вигляд будинку, допомагає йому органічно вписатися в навколишній ландшафт. Тому фахівці рекомендують наносити захисні покриття на самій ранній стадії будівництва і не зволікати з ремонтним фарбуванням.
Інструкція по перефарбуванню дерев’яного будинку
Крок 1
Спочатку поверхню стін очищають від бруду, робота заёмет менше часу, якщо скористатися садовим шлангом.
Фото: Tikkurila
крок 2
Покриті цвіллю ділянки необхідно вимити гипохлоритного складом, керуючись інструкцією із застосування. Він ефективно видаляє цвіль і синяву з дерев’яних, а також отштукатуренних і бетонних фасадів, за умови, що вона не встигла проникнути занадто глибоко. Після обробки фасад ретельно промивають чистою водою.
Фото: Tikkurila
крок 3
Видаляють фарбу, яка погано тримається і отлаівается. Скребком зачищають ділянки з стирчать посірілими волокнами дерева.
Фото: Tikkurila
крок 4
На поверхні, очищені до «голого» дерева, наносять
Фото: Tikkurila
крок 5
Для фарбування фасаду використовують напівглянсову масляну фарбу на основі алкіду. Вона призначена для зовнішніх дощатих стін, обшивальних дощок, віконних рам, поручнів, огорож. Склад захищає деревину від вологи, бруду і цвілі. Барвистий шар не лущиться і не вигорає на сонці. Перед початком робіт фарбу ретельно перемішують, після чого пензлем наносять перший шар.
Фото: Tikkurila
крок 6
Другий шар фарби наносять через добу або через кілька діб після грунтування. При необхідності склад розбавляють уайт-спіритом. З особливою ретельністю обробляють торцеві кінці дощок.
Фото: Tikkurila
Teho (Tikkurila) – напівглянцева олійна фарба на основі алкіду для дерев’яних фасадів. Упаковка 2,7 л – 1830 руб. Фото: Tikkurila
Dulux Domus (Akzo Nobel) – напівглянцева олійно-алкідна фарба для дерев’яних поверхонь. Упаковка 2,5 л – 1865 руб. Фото: Tikkurila
Wintol (Teknos) – олійно-алкідна фарба для дерев’яних поверхонь. Упаковка 2,7 л – Фото: Tikkurila