На завершальному етапі будівництва будь-якого будинку відбувається процедура монтажу вікон, після чого переходять до внутрішнього оздоблення. Установка вікон в дерев’яному будинку має ряд особливостей, які необхідно враховувати, щоб уникнути негативних наслідків в майбутньому. Перед тим, як встановлювати вікна в дерев’яній споруді, особливо виконаної з колод, їй необхідно дати вистоятися кілька років. Це головна умова дозволить висохнути зайвій волозі в дереві і всістися вдома. Вікна, встановлені з дотриманням правил, описаних в нашій статті, будуть зберігати тепло і радувати господарів довгі роки.
Установка вікон в дерев’яному будинку, який технології варто дотримуватися
Коли будинок з колод або бруса відстоявся кілька років, і сталася усадка, можна приступати до процесу установки вікон. Дотримуючись технології установки вікон в дерев’яних будинках і спорудах, в віконні отвори обов’язково вставляється обсада, яка називається також окосячка. Ця конструкція дозволяє відокремити конструкцію вікна від стін будинку, і нейтралізувати можливі навантаження від більшої просадки будинку або перефарбовування стін. Дотримуйтеся порад Dekorin і тоді установка вікон в дерев’яному будинку не буде складною.
Окосячка вікон в дерев’яному будинку дозволяє:
- Уникнути можливого зсуву колод або бруса отворі вікна;
- Сідати стін вертикально не створюючи навантаження на вікно;
- Посилити стіни біля віконного отвору
Також читайте: Панорамні вікна в дизайні житла – 26 фото різних кімнат
Варіанти пристрою обсад для установки вікон:
Існує кілька варіантів облаштування обсад, в залежності від типу вставляється вікна:
- Обсади «В заставної брусок»
Цей варіант обсад підходить для вікон з дерева. Тут в торцях колод віконного прорізу вирізається паз, після чого в ньому монтується брус 50 × 50 мм. Стики між колодами і брусом заповнюються утеплювачем. Сама окосячка робиться у формі літери «П» з дощок розміру 50 × 150мм або 50 × 200мм, після чого монтується в віконному отворі.
- Обсади «В шип-моноліт»
Пристрій обсад «в шип-моноліт» виконується за таким же принципом, як і в першому випадку, однак, відрізняється послідовністю монтажу. Тут спочатку встановлюються бічні елементи обсад, після чого на стиках прокладається утеплювач. Верхня перемичка фіксується враспор між бічними елементами окосячкі.
- Обсади «В колоду»
Обсади «В колоду» ідеально підходить для установки ПВХ вікон. Принцип пристрою обсад «в колоду» для металопластикових вікон трохи відрізняється від обсад для дерев’яних вікон. У цьому випадку на торцях колод віконного прорізу вирізається гребінь, на який вже монтується віконний лафет з пазами. Така конструкція обсад дозволяє рухатися конструкції вікна всередині паза, і при усадці будинку не пошкоджувати вікна. Для мінімізації ризиків пошкодження віконної конструкції з плином часу, необхідно передбачити зазор під усадку будинку. Для цього потрібно залишити зазор по висоті в 7-8 сантиметрів між краєм окосячкі і верхньої перемичкою віконного отвору.
Монтаж металопластикових вікон в дерев’яному будинку з бруса
Навіть в класичний зруб, будинок з бруса або дерев’яну лазню можна встановити сучасні пластикові вікна. Але перед тим, як встановити вікно ПВХ в дерев’яному будинку, обов’язково необхідно встановити окосячку.
Процедура установки металопластикового вікна складається з наступних етапів:
- Встановлюємо нижню частину обсад в віконному отворі;
- Прокладаємо утеплювачем гребені колод;
- Встановлюємо віконні лафети поверх гребенів з утеплювачем;
- Встановлюємо в пази верхню частину обсад;
- Отримана окосячка скріплюється за допомогою самонарезающих гвинтів. Головною умовою є правильно підібрати довжину цих саморізів, щоб при вгвинчування вони не виходили за межі конструкції обсад;
- Пластикове вікно фіксується в обсадити за допомогою саморізів, а стикові отвори заповнюються монтажною піною;
- На завершальному етапі провести внутрішню і зовнішню декоративну обробку
Також читайте: Сучасні дерев’яні будинки: види фасадів і фото