Поради для любителів фасаду з дерева – чи варто робити обробку фасаду деревом?
Дерев’яні дошки, що покривають фасади будинків – це квінтесенція скандинавського стилю. Такий спосіб обробки фасаду підхопили багато європейських країн, і він користується все більшою популярністю.
Дерев’яний фасад виглядає дуже елегантно і надає будівлі неповторний характер.
1. Чи є оздоблення фасаду деревом практичним рішенням?
Уже не тільки традиційна штукатурка або кам’яне облицювання з’являються на фасадах наших будинків. Деревина все частіше застосовується для обробки фасадів нових будинків. Цей матеріал прекрасно вписується не лише в стиль мінімалізму покриття стін сучасних будівель, він також відмінно підійде для старих або стилізованих будинків.
2. Яка деревина краще всього підходить для фасаду
Про те, що фасад буде не тільки добре виглядати, але також буде служити в хорошому стані протягом довгих років, визначає в значній мірі сорт деревини, з якого він виконаний. Можна розраховувати на місцеві породи дерев або придбати дошки екзотичних порід дерев.
З місцевих порід дерев великою популярністю користується деревина сосни і ялини – це проста в обробці деревина і підходять для будь-яких погодних умов, що переважають в європейському кліматі.
Однак, дошки соснові і ялинові мають багато противників. Претензія в тому, що люди звертають увагу на “недостатньо шляхетний” малюнок дерева.
Альтернативою цього рішення є модрина. Дерево – це дуже міцне і елегантно виглядає, коли постаріє, воно також легко обробляється.
У свою чергу, екзотичні сорти матеріалів, які добре підходять на фасади будівель, це, наприклад:
• меранти (дуже красива порода деревини) або
• окуме (морська водостійка фанера).
Характеризує їх міцність, привабливий малюнок, цікава забарвлення і водостійкість. На жаль, екзотичні деревні матеріали, коштують значно дорожче, ніж місцева деревина.
3. Монтаж дощок на фасад будівлі
Оздоблення фасаду деревом можна з успіхом провести самостійно. Достатньо лише знати основні правила. Кріплення дощок на стіни будинку слід почати з виготовлення дерев’яної конструкції, так званої решітки.
Готується вона з рейок шириною близько 5 см і бажано з такого ж дерева, з якого планується фасад. Рейки монтуються на стіну під кутом 90 градусів відносно дощок. Відстань між рейками має бути близько 60 см.
Тільки на такій приготовленої сітці з рейок, можна закріпити фасадні дошки. З цією метою потрібно застосовувати шурупи з нержавіючої сталі, оскільки вони стійкі до впливу несприятливих погодних умов.
4. Технічне обслуговування дерев’яного фасаду
Деревина, з якої виготовлений фасад, піддається впливу погодних умов цілий рік – це:
• низькі температури взимку,
• осінні дощі,
• інтенсивні сонячні промені влітку.
Всі ці фактори впливають на стан дощок. Саме тому так важливо регулярне технічне обслуговування матеріалу.
Фарбування
Крім того, незалежно від обраного способу просочення деревини, правила пожежної безпеки зобов’язують власників дерев’яних будинків, робити додатковий захист дощок фасаду, просочуючи їх спеціальними засобами, що підвищують вогнестійкість.