Огляд модульних будинків: особливості будівництва, плюси і мінуси

Всё и сразу

Фото:

В основі більшості способів швидкого малоповерхового будівництва лежить щитової або панельний принцип: на об’єкт доставляють комплект великоформатних деталей стін і перекриттів, збирають будинок «начорно», що займає від 2 тижнів до 1,5 міс, далі приступають до обробки і монтажу інженерного обладнання.

Всё и сразу

Фото:

При об’ємно-модульної технології основні будівельні операції, включаючи обробку, прокладку кабелів і труб, монтаж сантехніки, освітлювального та опалювального обладнання, здійснюються на заводі. Деякі компанії, слідуючи західній традиції, оснащують свої будинки навіть вбудованими меблями і

Всё и сразу

Для каркаса використовують суху строганую дошку, що забезпечує відсутність містків холоду через нещільного прилягання утеплювача до стійок. Фото:

Готові модулі, в кожному з яких може бути від половини кімнати до трьох ізольованих приміщень, привозять на вантажних платформах і переносять краном на заздалегідь підготовлений фундамент. Потім слід експрес-монтаж, що займає від двох до десяти днів, – і можна святкувати новосілля. А тепер докладніше розповімо про архітектурну специфіку модульних будівель і опишемо основні етапи їх виробництва та збирання.

Всё и сразу

Вікна та двері монтують на заводі. Фото:

Як виникли модульні будинки

Індустріальне модульне житлове будівництво досягло піку популярності в США в 60-70-х рр. минулого століття. Тоді за цією технологією в американських передмістях будувалося до чверті житлових будинків (сьогодні – не більше 15%). Спочатку впроваджувалася концепція «зростаючого дому»: молода сім’я набувала один-два модуля з невеликою кухнею-їдальні, спальнею, санвузлом і бойлерної, а згодом могла докупити дитячі, вітальні, гостьові кімнати і т. Д. Нові частини пристиковуватися до дому за допомогою тамбурів і галерей. З поширенням іпотечного кредитування від цієї ідеї стали відмовлятися, так як поетапне будівництво пов’язане зі збільшенням витрат.

В Європі об’ємно-модульне житлове будівництво стало бурхливо розвиватися в 1990-х рр., Причому головним чином в секторі бюджетних блок-хаусів (такий, наприклад, спільний проект шведської компанії Skanska і корпорації IKEA – BoKlock). Виробництво модулів на Заході здійснюється по поточному принципом (російський завод – це, скоріше, крита будмайданчик), що дозволяє набагато збільшити обсяги випуску і знизити собівартість продукції.

Всё и сразу

Фото: Dörken

Які модульні будинки представлені на ринку

 Деякі компанії протягом зими збирають кілька «виставкових» будинків, які можуть бути встановлені на вашій ділянці практично відразу після оформлення договору купівлі-продажу, однак в більшості випадків необхідне попереднє резервування, який фірма виконує за 4-8 тижнів.

Всё и сразу

При висоті надземної частини гвинтових паль більше 0,5 м конструкцію потрібно посилити розкосами з металопрокату (куточка, швелера, тавра), інакше підставу буде недостатньо жорстким і можливі вібрації статі при ходьбі. Фото:

Висока швидкість виготовлення і збірки досягається за рахунок стандартизації основних вузлів, чіткого дотримання послідовності операцій і мінімальної залежності від погодного чинника. Однак доводиться жертвувати архітектурними шедеврами і різноманітністю планувальних рішень. Як правило, компанії пропонують не більше десяти типових проектів, в які замовник може внести лише незначні зміни, які не стосуються основних розмірів, взаємного розташування кімнат, а також застосовуваних матеріалів і конструкцій. Припустимо, наприклад, вибрати нестандартний колір фасадної дошки, а ось домовитися про встановлення замість пластикових або збільшенні тераси навряд чи вдасться.

Модульний будинок – ідеальний інструмент «швидкої колонізації». Купивши дачну ділянку, ви можете зменшити основні будівельні клопоти і відразу зайнятися садом і городом або просто почати курортне життя.

Будинки мають мінімалістичний дизайн, їх загальна площа, як правило, не перевищує 100 м 2, а число поверхів обмежена двома (причому переважають одноповерхові шале). Більшість будівель – прямокутні в плані, і лише у компанії  є проект оригінального кутового будівлі.

Розміри модулів обмежені міркуваннями логістики: перевезення вантажів шириною більше 2,5 м і довжиною більше 7 м вимагає дозволу. У зв’язку з цим виробникам доводиться ускладнювати конструкцію будинку, що позначається на вартості 1 м 2.

Розміри кімнат за мірками заміського житла невеликі (як правило, не більше 16 м 2), а середня висота стель складає скромні 2,6-2,7 м. Зате всі архітектурні та дизайнерські рішення підкреслено сучасні: власника порадують як мінімум одне , затишна тераса, житлові антресолі, модна обробка, наприклад – під корабельну дошку. Втім, не обходиться і без явних прорахунків. Скажімо, в більшості будинків відсутні передпокої, і вхідні двері ведуть безпосередньо в вітальню, що небажано, якщо в будинку планується жити взимку.

Всё и сразу

У типових будинках встановлюють двері і вікна з поєднанням орних і глухих стулок. Фото:

Фундамент модульного будинку

В українському модульному будівництві домінують дешеві і при цьому досить надійні зі сталевою або дерев’яною обв’язкою (за кордоном перевагу віддають оребрені монолітним плитам). Пальових конструкція зводиться за один-два дні і підходить для більшості грунтів (виняток становлять просадочні леси, великоуламковий і скельний грунт). Вона дозволяє економити на земляних роботах і пристрої цоколя – замість нього споруджують панельну забирку, а часом залишають простір під будинком відкритим і використовують, наприклад, для зберігання дров.

Сьогодні на ринку абсолютно переважають сталеві палі, розрахунковий термін служби яких становить близько 50 років, але, можливо, в перспективі їх замінять настільки ж доступні, але більш довговічні вироби з фібробетону. Ціна свайно-гвинтового фундаменту, як правило, включена у вартість будинку, а зводять і те й інше представники однієї компанії.

Деталі й вузли

Конструктивно швидкого спорудження відносяться до платформних «каркасніков». В процесі виробництва спочатку збирають перекриття першого поверху, основою якого служать балки перетином 50 × 200 мм. Потім встановлюють стійки з струганого бруса перерізом 50 × 150 або 50 × 200 мм (в залежності від необхідної товщини утеплювача), монтують верхню обв’язку і крокви. Підлога, стіни і дах утеплюють плитами з мінеральної вати, які захищають зовні гідроветрозащітной мембраною, а зсередини – пароізоляційній плівкою.

Каркас обшивають з двох сторін фанерою або ОСП, що повідомляє огорожі додаткову жорсткість, після чого , планкеном або імітацією бруса, а зсередини – гіпсокартоном, вагонкою або знову-таки імітацією бруса.

Дах – односхилий або двосхилий – виконується з кутом нахилу не більше 25 °, стелю підшивають знизу до крокв (горищне перекриття
Відсутнє). Іноді для поліпшення інсоляції в покрівлю , але кожне з них збільшує вартість будинку на 40-60 тис. грн. Покрівельне покриття завжди монтують після складання будинку на об’єкті.

Деякі фірми крім типових виробляють будинки за індивідуальними проектами – з іншими плануванням і обробкою. Але терміни виготовлення і ціна 1 м 2 при цьому збільшуються на 25-50%.

Деякі фірми вносять в цей типовий конструктив зміни, спрямовані на поліпшення характеристик або зниження вартості будинку. Скажімо, «Дослідно-конструкторський завод об’ємних модулів № 1» застосовує комбінований каркас зі сталі і дерева, що володіє збільшеною жорсткістю (це якість особливо важливо для модулів двоповерхових будинків), а замість мінеральної вати використовує целлюлозную. А, наприклад, обшиває стіни зовні негорючим металевим сайдингом – монтаж такої обробки доводиться здійснювати на об’єкті після сплачіванія модулів, інакше не уникнути помітних і негерметичних стиків.

Всё и сразу

У виготовлених за індивідуальними проектами можуть бути присутніми дорожчі зсувні конструкції. Фото: Dörken

Доставка та збирання

Українські фірми-виробники зазвичай не мають власним транспортом для доставки модулів і співпрацюють з логістичними компаніями, з якими покупець будинку укладає окремий договір. При цьому замовник повинен гарантувати вільний проїзд до ділянки і можливість маневру великотоннажного вантажівки. Перед завантаженням модулі ретельно упаковують.

Всё и сразу

Звичайний порядок складання такий: перший модуль точно позиціонують на фундаменті і кріплять до обв’язки, потім опускають наступний, підтягують його до першого, кріплять і т. Д. Далі ущільнюють стики і переходять до монтажу покрівлі. Фото:

Доставлені частини будинку встановлюють на фундамент, згуртовують за допомогою лебідки і кріплять до обв’язки. Потім ущільнюють стики. Цю операцію фірми здійснюють по-різному. Іноді стикуються елементи заздалегідь оснащують еластичними прокладками ущільнювачів (з пінополіетилену або іншого матеріалу), і монтажникам залишається лише стягнути деталі кріпленням. Інший спосіб передбачає наявність зазорів під ущільнення, які заповнюють мінеральною ватою, а потім затягують захисними плівками і закривають обробкою. Обидва варіанти потенційно надійні, але в другому випадку герметичність стиків в більшій мірі залежить від сумлінності збирачів.

Нарешті, монтують відсутні елементи оздоблення та покрівлю (фальцевую або з профільованих листів), (якщо вона передбачена проектом) і підключають будинок до магістральних комунікацій.

На закінчення відзначимо, що при самостійному будівництві ліквідація недоробок часто розтягується на роки. Модульний будинок повністю готовий до проживання: в ньому прибиті все плінтуси і карнизи, встановлені відливи і підвіконня, закладені всі шви і стики. І в цьому ще одна перевага описаної технології.

Всё и сразу

Фото:

Обов’язкові вимоги до зимового модульному дому

  1. Утеплення підлоги і даху шаром мінеральної вати або аналогічного за властивостями матеріалу товщиною не менше 200 мм.
  2. Вікна з двокамерними енергозберігаючими склопакетами.
  3. Вентиляційний покрівельний зазор, без якого утеплювач відволожиться і в будинку стане набагато холодніше.
  4. Примусова приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.
переваги недоліки
Гранично стислі терміни будівництва, що становлять максимум 2,5 міс (виготовлення + монтаж). Скромний вибір архітектурних рішень, порівняно невеликі габарити приміщень.
Відсутність будівельного сміття на ділянці. Необхідність монтажу припливно-витяжної вентиляції (як і в будь-якому
Сумарний рейтинг
дата перегляду
відгук про товар
Огляд модульних будинків: особливості будівництва, плюси і мінуси
Рейтинг
51star1star1star1star1star

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Не опустіть шанс отримати хороші умови

 Ми обновлюємо магазин, тому тут мало інформації.

 Через незручності, отримайте додаткові знижки.

 Телефони в "Контактах"

Зверніть УВАГУ на те, що сайт активно наповнюється і не всі товари та ціни тут представлені. Звертайтеся до менеджерів
+ +