Магазин будматеріалів пропонує для будівництва будинків звичайний керамічна цегла, а для обробки фасадів найкраще використовувати цеглу клінкерну. Такі властивості клінкеру, як підвищена міцність і привабливий зовнішній вигляд, забезпечили йому популярність і затребуваність на ринку фасадних матеріалів.
У клінкеру довга історія. Точне місце його винаходу встановити не вдалося, але вважається, що він з’явився в Європі. робили клінкер, по міцності навіть перевершує сучасні аналоги. Назва перекладається з німецької мови як дзвінкий, що відображає звук при ударі по цеглинці. Від звичайного він відрізняється не тільки дзвінкість, а й способом виготовлення, видом і характеристиками.
Різниця технологій і складу клінкеру і керамічної цегли
Клінкерна цегла роблять з так званої «худої» глини. Вона тугоплавка. До глини додають магматичні породи, завдяки яким шита швидше твердне, а кінцевий продукт отримує підвищену міцність.
Температура випалу клінкеру – 1100-1300 градусів, в той час як для випалу звичайної цеглини досить 800-1000 градусів. Підвищена температура забезпечує повне спікання і однорідність маси.
підвищена міцність
Клінкер для фасаду – дуже міцна кераміка. Його навіть порівнюють з гранітом. Це властивість клінкеру забезпечують висока щільність і майже повна відсутність пір. Через це йому не страшні перепади температур і вологості. За зносостійкості і стійкості до стирання клінкерна цегла перевершує бетон в кілька разів. Навіть через кілька десятиліть колір і фактура зовнішньої поверхні залишиться такою ж, як і при укладанні. Міцність звичайного цегли – від М75 до М200, а клінкерної – від М300 до М1000. Марка відповідає навантаженню в кілограмах, яку витримує 1 квадратний сантиметр матеріалу. Всі ці якості вигідно виділяють клінкер серед інших < .
знижений водопоглинання
Волога руйнує кераміку, тому важлива якість облицювальних матеріалів – ступінь водопоглинання. Максимальна водопоглинання, допустимий для керамічного каменю, 14%, а у клінкерної цегли цей показник варіюється від 6 до 8 відсотків, при глазурування знижується до нуля, тобто глазурований клінкер зовсім не вбирає вологу.
морозостійкість
Ще одна важлива властивість клінкеру, важлива якість для наших широт. Вона вимірюється числом циклів заморожування і відтавання, причому після такої кількості циклів властивості матеріалу повинні зберегтися на 80%. Морозостійкість клінкерної цегли – F150. Цей показник більше, ніж у звичайного цегли, в три рази.
Особливості укладання клінкеру для фасаду
Через мінімального вологовбирання клінкер для фасаду не вбирає міститься в кладочном розчині рідина, а значить, розчин схоплюється набагато довше. Це означає, що для укладання необхідно використовувати спеціальні склади з мінімальним періодом схоплювання.
Клінкер для фасаду виглядає привабливіше звичайного цегли: на поверхні може поєднуватися до 3-х відтінків. Щоб підкреслити це, можна використовувати кольоровий розчин для заповнення швів. Таке укладання більш трудомістка, адже спочатку шви готуються, розширюються, а тільки потім заповнюються розчином.
Властивості клінкеру: незаперечні переваги
Підвищені вимоги до дотримання технології укладання -, напевно, єдиний недолік цього облицювального матеріалу.
Переваги клінкеру для фасаду очевидні:
- міцність і зносостійкість;
- висока естетичність;
- відсутність висолів;
- довгий термін служби.
Дізнавшись про все властивості клінкеру, ви тепер можете не сумніватися в правильності покупки і відправлятися за ним в магазин будматеріалів, знайти який допоможе .
https://fasad.lviv.ua/catalog/klinkerna-cegla-lviv/