Дзеркальна плитка в інтер’єрі: 5 порад щодо застосування + фото

  1. 1. Класифікація дзеркальної плитки
  2. 2. Переваги і недоліки
  3. 3. Рекомендації по використанню дзеркальної плитки на різних поверхнях
  • 4. В яких приміщеннях доречно використовувати дзеркальну плитку
  • 5. Рекомендації по самостійній укладанні

Коли мова заходить про майбутній ремонті , відразу ж виникає питання – як зробити майбутній інтер’єр незвичайним і сучасним. Наздогнати за останніми тенденціями моди в сфері дизайну приміщень часом дуже складно. Адже тільки ви знаходите на просторах інтернету зображення з вподобаним вам оформленням приміщення, як буквально через пару тижнів імениті дизайнери знаходять ще більш цікаві варіанти обробки. Безпрограшним способом досі залишається дзеркальна плитка в інтер’єрі. Ми дамо кілька порад по її застосуванню в різних приміщеннях і розглянемо основні її види. Дзеркальна плитка в інтер'єрі: 5 порад щодо застосування + фото

1. Класифікація дзеркальної плитки

Асортимент форм і текстур цього облицювального матеріалу насправді набагато різноманітніше, ніж може здатися на перший погляд. Найперший критерій, за яким розрізняють дзеркальну плитку, – це матеріал виготовлення. Всього існує три варіанти:

  • Плитка з дзеркального скла;
  • З полірованого металу;
  • З твердого високоякісного пластику – полістиролу.

Другий і третій вид матеріалу лише служить основою для нанесення дзеркального покриття. Відображають поверхні такої плитки будуть гірше, ніж у справжнього дзеркала. До того ж, металізована фарба може трохи спотворювати відображення. Але і вартість при цьому буде нижче. Основа в цих випадках може бути самоклеїться, що значно спрощує процес укладання і витрати, пов’язані з ним. Плитка із цього дзеркального скла класифікується за такими параметрами:

  • За способом обробки країв – може мати матові, поліровані або краю з фацетом – зрізаними гранями. Останній варіант відразу ж робить вартість вищої, але виглядає при цьому дуже ефектно. Сонячне світло або світловий потік від різних світильників , відбиваючись від їх поверхні, створює безліч сонячних зайчиків або химерних відблисків. При цьому інтер’єр ставати більш загадковим і об’ємним.
  • За формою – може вити виконана у вигляді квадратів, прямокутників, музичних елементів , вузьких смуг, трикутників. Останні майже завжди випускаються з фацетом. Вузькі смуги часто використовують у вигляді фриз або декоративних бордюрів. До нестандартних форм відносять – ромб, шестикутник, півколо, чверть кола.
  • За кольором – не мати відтінків, тобто нейтральна дзеркальна поверхня, або мати тонування. Найбільш поширеними кольорами є бронза, золото, графіт, синій, зелений. Крім цього є і безліч інших різнобарвних варіантів. Вибір кольору повинен бути заснований на стилі оформлення кімнати . Для стилю лофт , модерн або мінімал часто використовують більш стримані відтінки. Золото і бронза додасть розкоші класичного стилю.
  • По виду поверхні – однотонна, з орнаментом, зі стандартними абстрактними узорами або малюнками, які наносяться за допомогою пескоструя або термодруку, із зображенням, виконаним за вашим індивідуальним побажанням.
  • За призначенням – розрізняють універсальну, настінну і підлогову плитку. Дзеркальна плитка в інтер'єрі: 5 порад щодо застосування + фото

Відрізнити, з якого ж насправді матеріалу зроблений той або інший вид плитки, просто по її зовнішньому вигляду іноді просто неможливо. Якщо ваша мета – придбати саме дзеркальний варіант, то визначити його можна за вагою. Він буде набагато важче, ніж пластикова або металева основа.

Стандартні типорозміри цього оздоблювального матеріалу дозволяють без зусиль підібрати найбільш підходящий варіант – 10 × 10, 15 × 15, 18 × 18, 20 × 20, 25 × 25, 30 × 30, 40 × 40, 50 × 50, 20 × 30, 30 × 45, 30 × 60 см. При цьому деякі виробники можуть запропонувати вам плитку розміром від 6 × 6 см під замовлення. Стандартна товщина становить 4 мм. Такий широкий вибір дає можливість комбінувати її і зі звичайною керамічною плиткою , уникаючи великої різниці довжин граней. Цікавим варіантом є готові комплекти, які після укладання утворюють цілі панно. Вони можуть передавати найрізноманітніші зображення або створювати візерунок за допомогою елементів різних розмірів.

Що стосується музичного варіанти виконання, то стандартні розміри одного фрагмента можуть бути – 20 × 20, 42 × 20, 50 × 50, 149 × 10 мм. Такий вид плитки продається листами. У вигляді основи служить гнучкий сітчастий матеріал, на який наклеєні квадратики вищевказаних розмірів. Між ними є зазор для швів, стандартна ширина якого 2 мм. Завдяки такій будові, за допомогою мозаїки легко можна облицювати радісно поверхні. Особливо вишукано виглядають стовпи колон , оформлених таким чином.

2. Переваги і недоліки

Як і всі оздоблювальні матеріали, дзеркальна плитка має ряд плюсів і мінусів, про які варто знати. Почнемо з хорошого:

  • Матеріал є вологостійким, що робить його ідеальним варіантом для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • Пожаробезопасниость – матеріал не підтримує процес горіння;
  • Поверхня стійка до дії лугів і кислот;
  • Простота в догляді;
  • Довгий термін служби при дотриманні технології монтажу і нормальних умов в приміщенні;
  • Приголомшливі декоративні властивості, які включають в себе не тільки оригінальність самої задумки, але і привабливий і незвичайний вид поверхні, облицьованої цим матеріалом;
  • І найголовніше – можливість моделювання простору. Іншими словами, при правильному використанні, ви зможете візуально збільшити малогабаритне приміщення – «розсунути» стіни і навіть підняти рівень стелі .

Тепер про недоліки:

  • Матеріал є дуже крихким, а його кромки схильні до сколювання. При неакуратному монтажі і транспортуванні цього не вийде уникнути;
  • При неправильному розташуванні дзеркальних фрагментів на різних поверхнях, може виникнути ефект лабіринту, що надає гнітюче і переважна вплив на людську психіку;
  • Поверхня легко схильна до утворення подряпин і не терпить контакту з абразивними речовинами;
  • Якщо приміщення погано провітрюється , з часом поверхня плиток може потемніти.

Як бачите, мінуси є легкоустранімих і можуть виникнути тільки від незнання особливостей роботи з цим матеріалом. Вибирайте перевірених продавців, які дорожать своєю репутацією і дбайливо ставляться до власної продукції. Це може гарантувати наявність індивідуальної упаковки і страховки вантажу при перевезенні. А значить ви, в свою чергу, будете убезпечити і застраховані від придбання зіпсованого товару. Монтаж плитки можна довірити професіоналам зі стажем, які надають гарантію на свою роботу. А уникнути помилок по використанню дзеркальної плитки в інтер’єрі допоможе наша стаття.

3. Рекомендації по використанню дзеркальної плитки на різних поверхнях

Дизайнери просто обожнюють працювати з цим видом матеріалу. Все завдяки тому, що з його допомогою можна моментально змінити інтер’єр самим неймовірним чином. Навіть невеликі фрагменти здатні внести новий настрій в атмосферу кімнати. Найпоширенішою поверхнею для втілення ідей, звичайно ж, є стіни. Але багато рекомендують використовувати відображають елементи і на стелі і навіть на підлозі.

Секрети обробки стін

Навряд чи власники малометражних квартир відмовлять собі в двох задоволеннях одночасно – вигідно підкреслити індивідуальність приміщення і зробити його просторіше. Все це стане можливим, якщо дотримуватися нескладних порад:

  • Головне правило використання плитки на стінах – не варто обробляти нею дві протилежні стіни. Це створить ілюзію нескінченного коридору. Саме в цьому випадку і проявиться негативний вплив на психологічне здоров’я. Такий зоровий обман спотворює простір, змушує наш мозок активно працювати в пошуках виходу з утворився лабіринту. Про відпочинок в такому приміщенні можна забути.
  • Обробці може бути схильна до лише частина стіни або невеликий її фрагмент. Подумайте, яку зі стін ви хочете виділити, що хочете продемонструвати своїм гостям. Адже такий елемент відразу буде притягувати увагу. Навіть невелике панно над диваном вже є самодостатнім прикрасою. Для фону краще використовувати нейтральні відтінки фарби або шпалер . А щоб ще більше підкреслити цю родзинку інтер’єру, можна вдягнути її в красиву раму.
  • Щоб візуально підняти стелю, облицювання виконують у вигляді вертикальних смуг невеликої ширини. Елементи можуть бути як парними, так і одиночними. Повторювані елементи повинні мати меншу товщину, в той час як одинична смуга, повинна займати близько 1/3 поверхні стіни. У цьому випадку найбільш оптимальне розташування такого елемента – на найдовшій стіні.
  • Хмарно дзеркальна стіна збільшує приміщення, а кілька вузьких смуг роблять просторі кімнати більш затишними.
  • Щоб наповнити світлом темну кімнату, розташуйте дзеркальне панно на стіні навпроти віконного отвору.
  • Ніші , задня стінка яких покладена дзеркальної мозаїкою, будуть здаватися глибше. А при правильному освітленні цей ефект передасться і всьому приміщенню.
  • Дуже оригінально виглядає комбінація звичайної кахельної плитки із дзеркальною. Для досягнення найкращого результату дуже важливо підібрати однаковий розмір двох елементів. При дотриманні цієї умови композиція буде цілісною і гармонійною.
  • Для облицювання двох суміжних поверхонь, наприклад кута між двома стінами або стику стіни і стелі використовуйте різні варіанти плитки. Одна може бути однотонною, інша з малюнком, кольорова і звичайна.

І пам’ятайте, що ефект збільшення простору досягається саме за рахунок наявності відображення в дзеркальних елементах. Тому дуже важливим є саме предмет відображення. Інтер’єр при цьому повинен бути ретельно продуманий. Адже погодьтеся, якщо у вашій дзеркальній стіні безліч разів відбивається масивний шафа, то буде створюватися відчуття, що ви перебуваєте в печері. І зовсім інше враження створить відображення віконного отвору і сонячного світла. Уважно вибирайте розташування – це запорука вдалого результату. Так само уважно поставтеся до розміщення освітлювальних приладів. Відблиски і сонячні зайчики можуть заважати і втомлювати зір. Тому світильники краще розташувати по краях, а не навпаки дзеркал. Тоді світло від них буде відбиватися від поверхні більш м’яко, по дотичній і не створювати дискомфорт.

Дзеркальна стеля – так чи ні?

Цей незвичайний прийом дуже рідко можна зустріти в інтер’єрі квартир. Пов’язано це з тим, що він ще не набув належної популярності і вимагає грамотного підходу. Коли ж доцільно використовувати дзеркальну плитку на стелі?

  • Дизайнери стверджують, що це вдале рішення для маленьких приміщень з дуже низькими стелями. Це не означає, що всю поверхню варто піддавати такому оформленню. Виберіть невелику зону. Це можуть бути кути або центр стелі. Відокремте її красивим декоративним багетом, надавши бажану форму. Внутрішню частину заповніть дзеркальними фрагментами. Особливо вдало використовувати такий прийом для обробки зони навколо люстри . Відбиваються плафони, що йдуть вгору, моментально зітруть кордону.
  • Не зловживайте. Інакше ви ризикуєте створити ефект перевернутого простору. Пам’ятайте Задзеркаллі з «Аліси в країні чудес»? Перебувати в такій кімнаті буде дуже важко.
  • Просторі кімнати, чий стелю повністю покладений плиткою, будуть здаватися холодними і порожніми. Тому ви помиляєтеся, думаючи, що площа в даному випадку має значення.
  • Вид використовуваної плитки повинен залежати від виду стелі. Бетонні та Гісокартона стелі здатні витримати і сьогодення скло. Для прикраси натяжних стель використовують дзеркальну ПВХ плівку. А підвісні стелі типу «армстронг» має на увазі використання легких матеріалів на основі пластика.

Дзеркальна підлога в інтер’єрі квартири

Напевно, це саме нестандартне рішення для обробки підлог. Тим ні менш, дійсно існує спеціальна плитка для різновид дзеркальної плитки. Виготовляють її з дзеркального полотна підвищеної міцності і зносостійкості, яке при цьому має дуже велику товщину. Поверхня його не схильна до механічних впливів. Всі ці фактори в сукупності роблять такий вигляд облицювального матеріалу неймовірно дорогим.

Що стосується використання в житлових приміщеннях, слід неодноразово подумати, перед тим як зважиться на такий крок. Стелити килимове покриття на таку підлогу просто недоцільно, враховуючи його вартість. Це означає, що ви завжди будете бачити відображення стелі на підлозі …. Відчуття при цьому будуть досить дивні, не виключена поява запаморочень і дезорієнтації. Тому якою б цікавою і привабливою не здавалася вам ця божевільна ідея, краще вчасно відмовтеся від неї. Мало того, то ви витратите велику суму на придбання матеріалу, так згодом витратити не менше не демонтаж, покупку і укладання будь-якого покриття.

Єдине, що сміливо можна робити, це використовувати невеликі дзеркальні елементи, щоб урізноманітнити звичайну кахельну кладку. Вони мають форму квадрата, розміром 50 × 50 мм і більше і вставляються між плитками, які укладені зі зміщенням. Такий спосіб цілком прийнятний для квартир або будинків. Повністю дзеркальні підлоги дуже рідко, але можна, зустріти в величезних торгових центрах. Це служить відмінним прийомом для залучення клієнтів. Хочеш, не хочеш, а зайдеш подивитися на перевернуті вітрини, та й купиш щось.

4. В яких приміщеннях доречно використовувати дзеркальну плитку

Якщо ви точно для себе вирішили, що такого елементу у вашій квартирі, настав час визначитися, в який же кімнаті варто розміщувати подібний декор, а в який ні. Почнемо з головного – не місце дзеркальної плитці в інтер’єрі дитячої кімнати. Відразу відповімо на питання «чому?»:

  • Матеріал цей досить легко розбити, розкришити на дрібні гострі шматочки і поранитися. Навіть якщо ви використовуєте не справжнє скло, а пластик, його фрагменти теж можуть бути дуже небезпечними.
  • Оцінити модну і сучасну тенденцію малюк точно не зможе перші років 15. Значить, робите ви це виключно для себе. В такому випадку помістіть дзеркальне панно в своїй кімнаті.
  • Дитяча нестійка психіка може неоднозначно сприйняти такий прийом. Реакція дитини може бути непередбачуваною.
  • З точки зору затишку, це не самий «теплий» матеріал для обробки кімнати дитини.

У всіх інших кімнатах можна не обмежувати власну фантазію. Розглянемо більш докладно.

Дзеркальний інтер’єр їдальні або ванної кімнати

Завдяки своїм позитивним якостям, цей вид плитки є відмінним рішенням для використання в приміщеннях, де присутня постійна вологість і зміна температур.

Для ванної кімнати, чиї маленькі розміри часто не дозволяють в повній мірі використовувати різні прийоми зі збільшення простору, це просто знахідка. Ви зможете не тільки урізноманітнити інтер’єр, але і зробити його просторіше. До того ж, якщо вибрати відповідну за формою плитку, можна замінити нею звичайне дзеркало над умивальником , без якого просто не обійтися. Решта стіни можна прикрасити плиткою з орнаментом або однотонної упереміш з кахлем. Тільки в цій кімнаті поняття «занадто» повністю зникає. Найцікавіші варіанти облицювання дзеркальною плиткою у ванній:

  • Плитка великих або середніх розмірів квадратної форми, укладена по діагоналі по периметру всього приміщення;
  • Прямокутна плитка у вигляді цеглинок, укладена в поєднанні з керамічною;
  • Дзеркальна мозаїка в поєднанні з однотонною або кольоровою мозаїкою з іншого матеріалу;
  • Вкраплення дзеркальних фрагментів, хаотично розташовані упереміш з кахлем такого ж розміру;
  • Облицювання всіх стін повністю однотонної або в поєднанні з кольоровою дзеркальною плиткою однакового розміру.