До чого призводить неякість міжпанельних стиків в будинку

Будівельний бум житлового фонду в середині минулого століття грунтувався на використанні уніфікованих елементів в зведенні будівель. Перекриття, залізобетонні плити, колони, балки, сходові клітини, панелі, перегородки та інші швидкомонтовані елементи конструкції будівлі були дуже зручні і дозволяли максимально зменшити терміни зведення об’єктів, витрати на перевезення, обсяг будівельних матеріалів і трудовитрати. Але в процесі експлуатації в панельних будинках були виявлені недоліки: слабка теплоізоляція, низька шумоізоляція.

Великі тепловтрати спостерігаються в місцях міжпанельних стиків, тепло- і гідроізоляція яких прийшла в непридатність за кілька десятиліть їх експлуатації. Погано закладені шви в нових і старих панельних будинках є поширеною проблемою на сьогоднішній день. Видимі сліди цвілі на стиках весняної стіни і перегородки вказують на погану теплоізоляцію. Неозброєним оком можна помітити відшарування герметика або відкриті стики. Особливо сильно страждають від вогкості жителі верхніх поверхів. Тут на допомогу приходять промислові альпіністи.

На жаль, проста обмазка герметиком недовговічна, а закладення швів цементним розчином також не рятує ситуацію. У таких випадках необхідно скористатися

У чому суть технології?

Шов необхідно повністю очистити від розкришити частин бетонних блоків і старих герметиків. В очищені пази наносять шар будівельної піни «Макрофлекс», яка повністю заповнює всі порожнечі. Поверх, до ще не застиглої піні, приклеюють пенополіуретановий утеплювач «Вилатерм» (рекомендуємо використовувати еластичний пустотіла утеплювач, діаметр трубки якого на 20 -30% більше, ніж ширина шва). Потім шов герметизують мастикою, наприклад: «Елур -М» або «Оксипласт».

Необхідно повністю закрити шви по всьому периметру зовнішньої панелі. І обов’язково враховувати припуски по швах внизу і вгорі від неї на сусідні квартири. Внутрішньоквартирні наскрізним шви бажано також закласти піною і зашпаклювати або закрити ватою, пінопластом, гіпсокартоном.

У приміщеннях з агресивним або вологим середовищем (кухні, санвузли, ванни) щілини необхідно після запінення додатково загерметизувати мастикою.

Закривши всі наскрізні шви, можна усунути місця освіти вогкості і, таким чином, позбутися від неприємного запаху і цвілі в квартирі.

https://fasad.lviv.ua/