Будинок з теплоізоляційних сендвіч-панелей: переваги і недоліки

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

Фото:

Концепція виготовлення конструкційних теплоізоляційних

Склад СИП-панелей

ОСП-плити (Oriented Strand Board – OSB) – це спресовані під впливом високої температури деревно-стружкові плити. Вони виготовляються з вузькою тріски (товщина 0,5-0,7 мм, довжина до 140 мм), яка укладається в кілька шарів: в зовнішніх її розташовують уздовж головної осі плити, а у внутрішньому шарі – перпендикулярно останньої. Така структура надає плитам необхідну жорсткість (забезпечує опір навантаженні), міцність (оберігає краї від відколів), несхильність до усадки і розтріскування. Крім того, ОСП-плити володіють високими щільністю (тобто здатні міцно утримувати цвяхи і шурупи) і вологостійкість (коефіцієнт набухання при перебуванні у воді протягом 24 год становить в залежності від марки від 10 до 15%, при цьому матеріал не руйнується і зберігає міцність), а також не схильні до гниття. Вони зручні в обробці: легко ріжуться і свердляться, можуть склеюватися і фарбуватися будь-якими складами, призначеними для деревини. Розрахунковий термін служби – понад 100 років.

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

З п’яти існуючих на сьогодні різновидів ОСП-плит варто звернути увагу на OSB ECO, вироблених у відповідність до сучасних вимог до екології житла – для з’єднання стружки використовуються сполучні матеріали, що не містять фенолформальдегидной смоли. Саме з таких плит повинні виготовлятися зовнішні шари СИП-панелей, і тоді не доведеться говорити про витають в повітрі фенолу і формальдегіді.

Прокладка труб комунікацій

Прокладка крізь готові стрічки фундаменту – трудомістке і дорогий захід. Значно простіше прокласти їх відразу ж після монтажу опалубки, гидроизолировать місця проходу і тільки після цього заливати всередину опалубки бетон. Так і вчинили будівельники, проклавши труби навіть всередині майданчика під камін.

Пінополістирол – тепло- і звукоізоляційний матеріал, на 98% складається з повітря і пружний на дотик. На протязі вже більше 60 років широко застосовується не тільки в будівництві, але також в харчовій і медичній промисловості. Для виготовлення конструкційних теплоізоляційних панелей слід вибрати фасадний пінополістирол марки ПСБ-С-Ф 25, який володіє відмінними енергозберігаючими (теплопровідність – не більше 0,039 Вт / (м • К) і шумоизолирующими властивостями. Принципові відмінності фасадного пінополістиролу від звичайного пінопласту – значна щільність (15 , 1-25,0 кг / м3), а отже, висока міцність (на стиск при 10% лінійній деформації – не менше 0,1 МПа, при вигині – не менше 0,18 МПа), довговічність (стійкий до навантажень, зберігає теплоизолирующую спосо ність у вологому кліматі), пожежна безпека (містить антипірен; температура експлуатації становить від -200 до +85 ° С). Завдяки мінімальній вологопоглинання (за обсягом – не більше 2% за 24 год) на поверхні полістиролу не утворюється живильне середовище для росту мікроорганізмів. матеріал не гниє, не пліснявіє, є хімічно стійким.

склад домокомплект

1. СІП-панелі товщиною: 214 мм – для цокольного перекриття і даху (посилені); 164 мм – для зовнішніх і внутрішніх несучих стін; 124 мм – для перегородок. Максимальний розмір – 2,8 × 1,25 м. Товщина ОСП-плит – 12 мм. 2. Дерев’яний брус перерізом 100 × 80, 140 × 80 і 190 × 80 мм. Їм закривали торці панелей для з’єднання їх між собою. Так в зібраної конструкції утворився каркас з кроком стояків 1250 мм, балок – 625 мм.

Ми не випадково так докладно зупинилися на властивостях матеріалів, які повинні використовуватися для виготовлення СІП-панелей. Вибираючи панелі для будівництва будинку, поцікавтеся у постачальника походженням матеріалів, з яких вони зроблені, а також умовами виготовлення (плити не повинні склеюватися безпосередньо на будмайданчику, а тільки в заводських умовах – на пресі). Якщо всі вимоги дотримані, то вам навряд чи доведеться шкодувати про покупку. Ну а якісний (з ретельним закладенням щілин) монтаж панелей і надійна система вентиляції стануть додатковим гарантом чистоти повітря в побудованому будинку.

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

Візуалізація: Ігор Смірягин / Burda Media

Структурна схема системи у: 1 – водогрійний котел; 2 – тепловздуховий агрегат (АВН); 3 – магістральний подає повітропровід; 4 – гнучкі подають повітроводи; 5 – решітки подачі теплого повітря; 6 – решітки забору повітря; 7 – мережа зворотних каналів; 8 – рекуператор (опція); 9 – канал підмішування свіжого повітря; 10 – компресорно-конденсаційний блок теплового насоса «повітря-повітря»

Будинки, виготовлені по СИП-технології, можуть експлуатуватися в діапазоні температур від -70 до +80 ° С. У них комфортно жити навіть в найсуворіших кліматичних умовах

З іншим недоліком – практично нульовий паро- та воздухонепроніцаемостью збираються з СИП-панелей конструкцій – можна боротися різними способами. Наприклад, регулярно відкривати кватирки або вікна. Метод дієвий (перевірено століттями), але не дуже комфортний для мешканців будинку, особливо в зимовий час: не відкрив кватирку – в приміщенні душно, відкрив – холодно. До того ж він, на жаль, досить накладений – своїми руками випускаєш в відкриту кватирку оплачене за рахунок кровних заробітків тепло.

комунікації

Для того щоб ввести труби і електричні кабелі з цокольного простору всередину будинку, в ОСП-панелях цокольного перекриття перед їх установкою на місце зробили відповідні випив. Після закінчення монтажу місця проходу комунікацій через перекриття ущільнили піною, а потім для герметичності додатково обробили зберігає еластичність обмазувальних гідроізоляційних складом.

Що в даному випадку мається на увазі під комфортними умовами? Комфортно – це коли ви повертаєтеся додому (неважливо – з роботи, з відрядження або тривалої відпустки), а у всіх приміщеннях тепло і цілком достатньо свіжого повітря. Сприятливий мікроклімат можна створити, скажімо, шляхом організації в будинку незалежної від опалення системи припливно-витяжної

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

Візуалізація: Ігор Смірягин / Burda Media

Повітряне опалення дозволяє в автоматичному режимі формувати в кожній житловій кімнаті здоровий мікроклімат, задаючи оптимальні значення температури (22-24 ° С), відносної вологості (40-50%) і рухливості повітря (0,15-0,25 м / с). Але найголовніше, така система здатна автоматично підтримувати чистоту повітря, а також частково видаляти відпрацьоване повітря і замінювати його свіжим, поданим з вулиці. При цьому вдасться заощадити до 30% енергоресурсів (наприклад, в порівнянні зі звичайним водяним опаленням), оскільки одночасно з обігрівом в житлових приміщеннях забезпечується енергозберігаючий режим вентиляції.

Переваги СИП-технології: точність, бистровозводімость, енергоефективність, всесезонність, доступність, економічність. Недолік – нетрадиційність

Від теорії до практики

Про монтаж саме такої системи ми і розповімо у фоторепортажі, що ілюструє процес зведення будинку загальною площею 94,5 м 2 (житлова 78,4 м 2), який розрахований на цілорічне проживання сім’ї з двох-трьох чоловік. Постачання комплекту СИП-панелей для його будівництва і шефмонтаж здійснювала Група компаній  а зведення – найнята господарями бригада. Опалювально-вентиляційна система  спроектована, виготовлена ​​і змонтована фахівцями виробничої групи «Антарес».

Габарити житлових приміщень будинку наближені до розмірів кімнат міський трикімнатної квартири поліпшеного планування, але при цьому
архітектурно-планувальні рішення характерні для малоповерхових будівель. Наприклад, у вітальні передбачена можливість установки каміна, а панорамне вікно оснащене дверима, через яку буде зручно виходити на прибудованих до будинку терасу, веранду або в зимовий сад. З коридору мансардного поверху є вихід на розташований на даху навісу балкон (площа 16 м²), який неважко перетворити в зону комфортного відпочинку. Крім того, простір під навісом може бути трансформовано в гараж.

Система опалення – повітряна, поєднана з системою вентиляції.

До її складу входять тепловий насос «повітря-повітря», електронагрівач, електронний фільтр очищення повітря, УФ-стерилізатор, зволожувач, а також рекуператор, який значно знижує витрати на підігрів повітря.

Залишається додати, що господарі експлуатують будинок з 2009 р, і комфортабельність, а також мікроклімат житла їх цілком влаштовують, тим більше що експлуатаційні витрати на систему повітряного опалення не перевищують 22 500 грн. за сезон.

План першого поверху

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

Експлікація першого поверху 1. Тамбур 2,2 м² 2. Котельня 5,7 м² 3. Хол 3,5 м² 4. Кухня 10,3 м² 5. Вітальня 25,5 м² 6. Санвузол 2,4 м²

План другого поверху

Дом из СИП-панелей: преимущества и недостатки

Експлікація другого поверху 1. Коридор 8,0 м² 2. Санвузол 8,2 м² 3. Спальня 10,7 м² 4. Спальня 15,2 м² 5. Тераса 16,0 м²

Укрупнених розрахунках ВАРТОСТІ ОБЛАШТУВАННЯ ДОМА ЗАГАЛЬНОЮ ПЛОЩЕЮ 94,5 м 2, аналогічного представленому *

 

 

Найменування робіт кількість Вартість, грн.
Пристрій стрічкового фундаменту, плити і вимощення компл.  
збірка домокомплект компл.  
Монтаж покрівельної системи компл.  
Проектування і монтаж системи повітряного опалення компл.  
Утеплення і внутрішня обробка будинку, включаючи монтаж вікон компл.  
Зовнішня обробка будинку компл.  
ВСЬОГО  
Застосовувані матеріали по розділу
Матеріали для влаштування фундаменту, монолітної плити і вимощення, включаючи пісок, щебінь, комплект блоків незнімної опалубки, бетон, арматуру, в’язальний дріт, плити ЕППС, гідроізоляційний склад компл.  
Комплект SIP-панелей, включаючи панелі для зовнішніх і внутрішніх несучих стін (164 мм), для внутрішніх
перегородок (124 мм), для цокольного перекриття і даху (посилені – 214 мм)
компл.  
Дерев’яні елементи з вогнебіозахисної просоченням, включаючи брус для обв’язки фундаменту; дошки стругані
(100 × 40, 140 × 40 і 190 × 40 мм); клеєні і звичайні балки; каркасні перегородки; дошки для каркаса навісу-тераси
компл.  
Матеріали для влаштування покрівлі «Янтар» (Braas) компл.  
Утеплювач і матеріали для внутрішнього оздоблення компл.  
Пластикові вікна і двері компл.  
Устаткування для системи повітряного опалення компл.  
Матеріали для зовнішньої обробки, включаючи фасадні шпалери, клей, профілі, планки, водостоки, терасові дошки компл.  
Допоміжні матеріали (саморізи, куточки, піна і т. П.) компл.  
ВСЬОГО  

* Розрахунок виконаний без обліку накладних і транспортних витрат.

Сумарний рейтинг
дата перегляду
відгук про товар
Будинок з теплоізоляційних сендвіч-панелей: переваги і недоліки
Рейтинг
51star1star1star1star1star