10 порад по обробці гнучким каменем стін

  1. 1.Подробно про матеріал
  2. 2.Технологія виробництва
  3. 3.Виробництво в домашніх умовах
  4. 4.Використання в інтер’єрі
  5. 5.Види матеріалу
  6. 6.Подготовка поверхні
  7. 7.Монтаж гнучкого каменю
  8. 8.Інтересний спосіб укладання
  9. 9.Що вибрати в якості клеїть речовини
  10. 10.Переваги і недоліки

Гнучкий камінь, кам’яні шпалери, гнучкий піщаник – це назва говорить вам про що-небудь? Якщо немає, то це й не дивно, адже це абсолютно новий матеріал, який зовсім недавно з’явився на будівельному ринку. Область його застосування досить широка, монтаж неймовірно простий, а кінцевий результат – просто приголомшливий. Оздоблення гнучким каменем стін все частіше використовується сучасними дизайнерами. Це дає можливість не тільки домогтися неповторного дизайну приміщень, але і використовувати для облицювання свого житла екологічно чистий матеріал.

1.Подробнее про матеріал

Гнучкий камінь з’явився не так давно, але вже завоював чималу популярність. Це дуже легкий практичний матеріал, який має товщину не більше 6 мм і складається з трьох тонких шарів. Перший – неткане полотно або гнучка тканинна основа, другий – речовина, що клеїть, в даному випадку епоксидний розчин, третій – дрібна крихта натурального мармуру, кварцу або граніту. Гнучкий піщаник підходить як для внутрішньої обробки, так і для облицювання фасадів будівель . Він дуже практичний, довговічний і здатний зберігати свої властивості і зовнішню привабливість незмінними більше 25 років. Поверхня його має невелику шорсткість, а різноманітність кольорів дозволить підібрати зразок на будь-який смак. Візерунки, які є на поверхні, повторюють зовнішній вигляд натурального мармуру, пісковика, граніту та інших видів натуральних каменів.

2.Технологія виробництва

Цей цікавий матеріал був винайдений в Німеччині, а процес його виробництва передбачає два можливих місця виготовлення – безпосередньо в кар’єрах або в спеціальних цехах. Розрізняються ці процеси способом нанесення останнього, третього шару, тобто малюнка.

Перший варіант досить копіткий і специфічний. Для виробництва в кар’єрі необхідно спочатку знайти відповідний джерело з цікавими кам’яними породами, потім підготувати рівний зріз пісковику з красивим природним малюнком, відшліфувати його, щоб домогтися практично ідеально рівній поверхні. Після цього на підготовлене місце наноситься спеціальний розчин, що клеїть глибокого проникнення. Для цих цілей використовують сполучні компоненти на основі епоксидної смоли. До просоченої поверхні прикладають тонкий шар текстильної основи, ретельно розгладжують матеріал, щоб уникнути появи зморшок і залишають до повного висихання. Дуже важливо дати матеріалу повністю висохнути, щоб при знятті всі піщинки залишилися на основі, а не приклеїлися окремими місцями. Знімати листи дуже важко, адже вони мають дуже маленьку товщину. Для цього використовується спеціальне обладнання, яке як би зрізає верхній шар кам’яної поверхні разом з основою. Таким чином виходить гнучкий лист, який повністю копіює забарвлення і є екологічно чистим. Перевагою цього виду виробництва є повністю натуральне походження матеріалу. Але є і ряд суттєвих недоліків:

  • Пошук відповідного кар’єра, який насправді може відбуватися не так швидко, як хотілося б;
  • Мале різноманітність колірної гами й фактури;
  • Великі витрати часу і коштів на підготовку відповідної поверхні;

В случає виробництва в спеціалізованих цехах, все відбувається набагато швидше. Малюнок формується штучним способом шляхом змішування декількох різновидів компонентів. Переваг у цього способу дуже багато, а недоліків, поки, не виявлено і зовсім:

  • Відпадає потреба шукати кар’єри;
  • Колірна гамма і фактура дуже різноманітна і, практично, не обмежена;
  • Зовнішній вигляд поверхні має 100% -ве схожість з натуральними породами;
  • Для виробництва використовуються тільки натуральні компоненти.

3.Виробництво в домашніх умовах

З моменту виходу гнучкого каменю у вільний продаж багатьох почав відразу ж цікавити питання, чи можна виготовити його в домашніх умовах. Ми спробували в цьому розібратися і прийшли до висновку, що, в принципі, так. Для цього вам буде потрібно підготувати робоче місце, яке повинно мати рівну, гладеньку і досить велику робочу поверхню. Письмовий стіл підійде. Необхідно також місце для сушіння готових листів. Ідеально для цього підійдуть рівні дерев’яні піддони , розміщені в добре провітрюваному місці, наприклад, на балконі.

Для виготовлення самого каменю необхідно: матеріал основи, наприклад скловолокно, натуральний піщаник у вигляді дрібної крихти або кварцовий пісок, акриловий клей, дриль для перемішування і ємність. Розстелите необхідний відріз скловолокна на столі, насипте зверху кам’яну крихту, імітуючи натуральний зріз каменю, і попередньо розрівняйте. Замішайте клей і просочіть їм всю поверхню листа разом з крихтою після чого остаточно розрівняйте її за допомогою шпателя. Шар повинен вийде тонким і рівномірним, для цього злегка натискайте на шпатель. Потім покладіть вийшов лист на піддон, розправте і залиште до повного висихання. За своїм декоративним властивостям, виготовлений своїми силами гнучкий камінь, буде поступатися заводського виробництва, проте, його технічні характеристики будуть аналогічними. Для того, щоб урізноманітнити зовнішній вигляд, можна використовувати оксиди заліза для фарбування кам’яної крихти. Цей барвник є найбільш довговічним, до того ж, повністю натуральним. Скловолокно рекомендують використовувати завдяки його високій міцності і гарної адгезії з клеять компонентами. Велику партію вам навряд чи вдасться виготовити, але кілька квадратних метрів для обробки стіни або камінної зони , цілком реально зробити в домашніх умовах.

4.Використання в інтер’єрі

Завдяки своїй легкості гнучкий камінь використовують в оформленні інтер’єрів в самих різних варіантах.

  • Для оздоблення стін, як в вітальні або передпокою , так і в дитячій кімнаті і в приміщеннях з підвищеною вологістю. Особливо привабливо виглядають стіни великого холу в приватному будинку, облицьовані цим матеріалом. Завдяки тому, що він дуже простий у догляді і легко піддається чищенню, його можна використовувати і в кімнаті малюків і не бояться, що діти змалюють стіни і безповоротно зіпсують поверхню. В процесі експлуатації у вологих приміщеннях, було помічено, що волога зовсім не збирається на поверхні у вигляді конденсату, а значить, матеріал є повітропроникним. Це один з найбільш практичних способів застосування.
  • Для обробки камінної зони. Багатьом подобається встановлювати електрокаміни в віталень своїх квартир. Ці прилади часто бувають вбудованими, що має на увазі облаштування спеціальних ніш для них. Природно, щоб швидко і легко впорається з цим завданням, багато хто використовує гіпсокартон , який в подальшому декорують різними матеріалами. Найбільш поширеним вважається штучний камінь або гіпсові цеглинки . Але не завжди конструкція з гіпсокартону здатна витримати вагу облицювальних матеріалів, саме в цьому випадку актуально використовувати гнучкий камінь. Поверхня його не боїться високих температур і підходить для облицювання навіть справжніх камінів і печей .
  • Облицювання поверхні декоративних колон. Цей елемент архітектури досі не вийшов з моди і активно застосовується для оформлення сучасних інтер’єрів. Звичайно ж, використовувати в якості матеріалу натуральний камінь може дозволити собі далеко не кожен, та й вага ця конструкція буде мати чималий. Тому, часто виготовляють гіпсокартонні каркаси круглої або прямокутної форми, які декорують в залежності від своїх уподобань. Варіантів обробки прямокутних стовпів колон дуже багато, а ось з круглою формою складніше. Це або фарбування, або декоративна штукатурка , що до душі далеко не всім. Оздоблення гнучким каменем дозволить без праці впоратися з цим завданням, не залишивши навіть натяку на стики. А монолітна поверхня з природним забарвленням не змусить сумніватися в своїй натуральності.
  • Фрески на основі гнучкого каменю допоможуть створити унікальну обстановку в приміщенні. Особливо актуально це для приміщень, варіантів урізноманітнити обробку яких не так вже й багато. Наприклад у ванній кімнаті, де завжди підвищена вологість і необхідно з особливою практичністю підходити до вибору облицювальних матеріалів , тепер є можливість прикрасити стіни різними малюнками. Це можуть бути і розкішні сади, і морське узбережжя. Малюнок наноситься на основу за допомогою УФ-друку і є повністю безпечним для здоров’я. Навіть після закінчення декількох років така фреска не втрачає яскравості кольорів і чіткості малюнка.
  • Знайшов своє застосування цей унікальний матеріал і в головному приміщенні кожної квартири – на кухні. Робоча зона , яка часто захищена від впливу пари, вологи і бризок жиру кахельною плиткою або скіналі з загартованого скла , цілком може бути облицьована гнучким каменем. У вас є можливість отримати натуральний візерунок без швів і трохи заощадити кошти, якщо порівнювати його з фартухом зі скла. До речі можна віддати перевагу не тільки однотонним поверхонь, але і тієї ж УФ-друку. Таке покриття буде практичним, простим в догляді, довговічним і оригінальним.
  • Цікавою особливістю цього матеріалу є його світлопроникність. Ви можете своїми руками виготовити неповторні декоративні світильники . Якщо обклеїти поверхню світильника гнучким каменем, він не тільки буде виглядати дуже ефектно, але і буде випромінювати м’який, приємний світло. Дуже красиво і незвично виглядають світяться сфери, плоскі світлові панелі або настінні світильники, поверхня яких обклеєна цим матеріалом. Такі елементи допоможуть створити особливу атмосферу в приміщенні.

5.Віди матеріалу

Залежно від товщини шару кам’яної крихти розрізняють три можливих види поставки:

  • Рулон – є найбільш поширеним варіантом. Товщина декоративного шару варіюється від 1 до 3 мм. Має два стандартних габариту – 1020 × 2200 мм або 1200 × 2600 мм. Саме таким матеріалом найзручніше облицьовувати стіни або поверхню колон.
  • Плитка – має товщину пісковика 2,5-3 мм. У цьому випадку на ваш вибір вже три розміри – 80 × 265 мм, 160 × 265 мм, 340 × 550 мм. Завдяки різноманітності габаритів, підійде як для облицювання стін і камінних зон, так і для декоративної обробки щаблів або арочних склепінь .
  • Плита, має найбільшу товщину крихти – до 6 мм і всього один стандартний розмір – 1000 × 2500 мм. Цей вид найбільш часто використовують для облицювання фасадів будівель .

Далі, більш детально розглянемо перший варіант і всі етапи, пов’язані з його монтажем.

6.Подготовка поверхні

Так як цей оздоблювальний матеріал дуже тонкий і гнучко ий, він з точністю здатний повторювати всі вигини і нерівності. Якщо на поверхні стін є дефекти, вони обов’язково будуть помітні, тому підготовці поверхні необхідно приділити особливу увагу, щоб кінцевий результат вас порадував. Стіну необхідно добре зачисть і видалити залишки старих шпалер, клею, фарби і інших зайвих матеріалів. Всі відколи, ями, глибокі ризики і сильно помітні нерівності рекомендують зашпаклювати . Перед нанесенням шпаклівки обробіть поверхню спеціальним грунтом глибокого проникнення, щоб поліпшити адгезію і дочекайтеся повного його висихання. Після виконання штукатурних робіт, зачистите поверхню спеціальними сітками і видаліть надлишки шпаклівки. Після цього повторно обробіть стіну грунтом, щоб видалити пил, інакше листи гнучкого каменю будуть відставати разом з клеєм. Тепер необхідно виконати розмітку. Для цих цілей найпростіше і швидше використовувати саморобний схил. Накресліть одну вертикальну лінію, яка стане орієнтиром для першої смуги. Решта листи будуть наклеюватися встик з першою. Коли з підготовкою покінчено, приступимо до самого монтажу.

7.Монтаж гнучкого каменю

Цей процес дуже нагадує обклеювання шпалерами . Якщо хоч один раз вам доводилося цим займатися, то труднощів у вас не виникне. Єдине, на що дійсно необхідно звернути увагу, це те, що клей необхідно наносити тільки на стіну. Зворотний бік гнучкого каменю обов’язково повинна залишатися сухою. Вам буде потрібно: рівний і зубчастий шпатель, канцелярський ніж, гумовий валик і будівельний фен. Останній можна взяти напрокат, практично, в будь-якому будівельному магазині.

Нанесіть клей на стіну рівномірним шаром середньої товщини за допомогою рівного шпателя. Зубчастим шпателем остаточно розподіліть його, дотримуючись один напрямок. Так рекомендують робити виробники кам’яних шпалер для кращого з’єднання з поверхнею. Маніпуляції схожі на процес укладання кахельної плитки . Після нанесення клею, розстеліть рулон на чистій підлозі лицьовою стороною вниз. Уважно огляньте тильну поверхню. На ній не повинно бути сміття або піщинок. Сухою ганчіркою або щіткою з м’яким ворсом очистіть поверхню при необхідності. Тепер можна кріпити лист до стіни. Починати рекомендують з кута, притискаючи спочатку верх полотна, і плавно рухатися вниз. Обов’язково вставте край листа з відміткою на стіні. Після цього акуратно розгладьте приклеєний відрізок гумовим валиком. Якщо з боків почне проступати надлишок клею, його необхідно відразу прибрати вологою тканиною. Наступну смугу наклейте встик попередньої, так ви зможете виконати безшовну обклеювання та скоротити витрату матеріалу.

Якщо ви віддали перевагу обклеювання внахлест, то для згладжування стиків, вам буде потрібно будівельний фен. Краї необхідно розігріти до того моменту, поки маса не стане пастоподібної і пластичної і загладити їх за допомогою шпателя. Такий варіант застосуємо під час обробки кутів або поверхонь з нестандартною геометрією.

Після повного висихання клею, необхідно заґрунтувати готову поверхню. Для цього використовуйте широку кисть і робите руху знизу-вгору. Грунт створить тонкий захисний шар, який вбереже від впливу вологи і спростить догляд. Рекомендують наносити в два заходи після повного висихання першого шару. Якщо в процесі монтажу встик у вас залишилися просвіти між полотнами, не впадайте у відчай. Обрізки матеріалу допоможуть швидко і безслідно виправити цей нюанс. Просто потріть стики лицьовою частиною обрізків, як наждачним папером. Верхній шар почне відшаровуватися і заповнить порожнечі. Після завершення роботи просто смахніте зайві частинки сухою тканиною або щіткою.

8.Інтересний спосіб укладання

Існує один дуже цікавий спосіб укладання під назвою «дикий камінь». Він підходить для облицювання як всередині, так і зовні приміщень. Незвичайний цей метод тим, що готова стіна, оброблена таким способом, дуже нагадує стіну з натурального необробленого каменю грубої укладання. Через це створюється відчуття міцності і надійності. Процес монтажу зовсім нескладний. Підготовка поверхні аналогічна підготовці під монтаж рулонів. Ми будемо імітувати неправильні форми природних валунів. Для цього покладіть лист на підлогу лицьовою стороною вниз. На тильній стороні олівцем нанесіть розмітку. Фрагменти середнього розміру неправильної форми – це те, що потрібно для невеликого приміщення. Ви напевно бачили високі паркани з натурального граніту навколо приватних будинків. Ось приблизно так повинна виглядати розмітка. За допомогою звичайних ножиць або канцелярського ножа акуратно розріжте фрагменти, зберігаючи їх черговість.