Особливості оздоблення фасадів будинків із газобетонних блоків Львів.

Дедалі більше поширюється будівництво заміських будинків із газобетонних блоків. Процес будівництва досить простий та значно скорочується.

Газобетонні блоки мають пористу структуру, тому добре вбирають вологу. Фасад вимагає облицювання, щоб захистити стіни від несприятливих впливів природи, зберегти комфортні умови всередині приміщення, покращити зовнішній вигляд та продовжити термін служби. Ознайомимося з особливостями матеріалів для облицювання фасадів будинків із газобетону.

Матеріали для утеплення та оздоблення фасаду будинку з газобетонних блоків.

Лицьова цегла.

Облицювання цеглою значно покращить зовнішній вигляд будівель. Можна підібрати потрібний колір та текстуру цегли, щоб органічно вписатись навколишньому середовищу.

Фундамент будівлі отримає додаткове навантаження, щоб його витримати, він має бути посиленим, це має відобразитися у проекті.

Докладніше про кладку, що треба враховувати:

  • Облицювання цеглою починають через 2 тижні після закінчення будівництва. У холодну пору року краще не проводити роботи.

  • Цегляну кладку зводять на відстані 3-5 см від несучої стіни, створюючи повітряний прошарок. Однакова відстань створять фанерні листи, що пересуваються, які ще й захистять блоки від контакту з бетонною сумішшю.

  • Для посилення міцності будівлі розмір товщини шва повинен бути не менше 10 мм.

  • При кладці трьох останніх рядів стик швів заповнюють розчином частково, залишивши зазор в кілька сантиметрів, для проникнення повітря і кращого відтоку вологи.

Кладку необхідно прикріпити до стіни, для цього можна:

  1. застосовувати металеві листи, закріпивши їх за допомогою дроту до стіни. Для зв’язування, ще при зведенні стін, встановлюють кріплення на 1 кв. за 4 шт.

  2. використовують стрічку з перфорацією, яку кріплять до стіни на заздалегідь встановлене кріплення.

застосовують базальтові плити – вони зміцнять кладку і вентилюватимуть простір.

Забарвлення

Це бюджетний варіант захисту стін з газобетонних блоків. Використовують спеціальні вологопоглинаючі суміші або декоративну штукатурку. Якщо ви просто пофарбуєте стіну, шви виявляться навіть через два шари фарби. Тому використовують два способи фарбування стін із газобетону:

  • По штукатурці нанести тонкий шар штукатурки, ошкуривают, грунтують і фарбують.

  • Пряме фарбування – якщо стіни викладені блоками з фаскою або фаска знята перед укладанням. Так створюється ілюзія кладки стін із великих каменів із розшивкою швів. Потім поверхню ґрунтують і фарбують у 2 шари.

Якщо ви вибрали декоративну штукатурку, її треба нанести в 2 шари. Насамперед наносять грунтовку, потім базовий армуючий шар штукатурки, потім накладають армуючу склосітку, вдавлюючи її в базовий шар. Після висихання знову ґрунтують і кладуть фінішний шар декоративної штукатурки.

Але цей метод підійде для проживання в будинку тільки в теплу пору року.

Сайдинг.

Обшивка сайдингом – дуже практичний варіант, він надовго збереже стіни від зовнішніх впливів. Попередньо слід утеплити фасад газобетонного будинку. Для цього застосовують мінеральну вату або пінополістирол з екструдованою основою або пінопласт. Монтують решетування – дерев’яні бруси або оцинковані напрямні кріплять дюбель-цвяхами до стіни та встановлюють утеплювач. Потім монтують сайдинг. При монтажі обов’язково залишають між конструкцією та стіною вентиляційний зазор, яким буде переміщатися потік повітря знизу вгору. Так ви позбавитеся скупчення конденсату і зайвої вологи.

Можна проживати в такому будинку цілий рік.

Вентильовані фасади.

Це найнадійніший, довговічний, швидкий і недорогий спосіб зробити ваш будинок напрочуд красивим і комфортним для проживання. Вентильовані фасади з утепленням відмінно підійдуть для холодного клімату, а без утеплення – у південних широтах. Залежно від виду облицювального матеріалу на стіни монтують навісні фасадні системи кріплення.

Компанія “Фасад” пропонує начіпні фасадні системи “Львів-Фасад”. Навісна система складається з несучого каркаса, утеплювача та облицювального матеріалу. Ми підберемо та спроектуємо підсистему до архітектури та будматеріалів будинку. Для утеплення підходить мінеральна та кам’яна (базальтова) вата, скловолокно.

Детальніше можна подивитися в каталозі – “Навісні фасадні системи” або дізнатися багато зі статей “Надійні та стильні фасади, що вентилюються”, “Вентильовані фасади. Створення яскравого фасаду будівлі”, “Вибір вентильованого фасаду”, “Вентфасад та його переваги” та інших в цьому розділ.

Цей метод допоможе заощадити на комунальних витратах, зробить проживання найкомфортнішим, втілить ваші дизайнерські мрії у життя.

Мокрий фасад.

Це певна технологія штукатурення поверхні, яка збереже всі властивості газобетонного блоку тривалий період. З ним у вас покращиться теплопровідність, звукоізоляція, не буде видно швів на стиках. Ви зможете вибрати декорування стін.

Конструкція:

  • Шар утеплювача.

  • Армована сітка, яка монтується на утеплювач – це основа для мокрої штукатурки.

  • Мокра штукатурка для нанесення на поверхню стіни.

Це один із економічних та ефективних методів захисту будинку з газобетону.

Підведемо підсумок:

Якщо зовнішнє облицювання виконане за всіма правилами, то показники якості вашого будинку зростуть. Довірте виконання облицювання фахівцям, не сильно заощаджуйте на матеріалах і ваш будинок радуватиме вас багато років. А ось що вибрати для оздоблення фасаду будинку з газобетонних блоків вирішувати вам. Ми лише розповіли про існуючі методи.

підсумковий звіт
Автор