
Сайдинг для обробки – демократичний за ціною і привабливий легкістю монтажу матеріал. Купити сайдинг прагнуть багато власників приватних будинків або котеджів. Багато пишеться про те, що він не має проблем в експлуатації: морозостійкий, стійкий до деформацій і ін. Але проблеми сайдингу все-таки є, і ми їх пропонуємо розглянути.
Що значить «сайдинг повело»?
Потрібно усвідомити, що матеріал має великий коефіцієнт розширення в теплі, і під впливом температури ламель збільшується пропорційно до початкових розмірів, як по товщині, так і по довжині. Ось і виходить, що при порушенні технології монтажних робіт відбувається ефект викривлення поверхні. Причому досить кількох гарячих деньків, щоб виникли проблеми сайдингу і поверхня стала перекошеною. Не можна щільно з’єднувати ламелі на кутах. При розширенні ламелі він впирається в суміжний елемент, який в свою чергу надходить аналогічним способом. І як результат – вигинання обшивки.
Чи бувають хвилі на сайдинг?
Бувають, якщо були порушення при монтажі. Справа в тому, що на ламелях є перфорований ділянку для їх кріплення. І при монтажі необхідно вставляти цвях або шуруп тільки в центр овального отвору. Зсув кріплення вниз, вгору або по сторонам не дає можливості при підвищенні температури рівномірного розширення ламелей. Вони впираються в краю, створюючи напругу, і обшивка набуває рельєф «амурських хвиль», зводячи нанівець естетику і термін експлуатації матеріалу.
Не деформується? Може покоробитися!
Деформації вінілових ламелей пов’язані з тепловим розширенням. Не дотримання температурного зазору, а також кріплення, дощенту закручене (забите) вигляд збоку призводить до деформаційних процесів, як по вертикалі, так і горизонталі, а також на Н-профілі, стартових і фінішних смугах. Виконуючи монтажні роботи, враховуйте температуру навколишнього повітря. У теплу пору залишаються зазори в 0,6 см, так як матеріал вже збільшений в обсязі, а для холодної пори необхідно залишати зазори в 1 см. Така підстраховка допоможе уникнути проблеми сайдингу.
Часта проблема сайдингу – втрата кольору
Намагаючись заощадити, власники набувають матеріал дешевше. Вони думають, що немає різниці, а і різна ціна на них – маркетинговий хід. А різниця є! Недолік фарбувальних пігментів призводить до того, що на сонці він вигорає, тому що немає стійкості до ультрафіолету. На світлому матеріалі це видно менше, а на більш насичених тонах явно помітно.
Поява цвілі на сайдинг
Якщо на вашому вінілі з’явилася цвіль, то це говорить про те, що є фактор вогкості і вологості. Вініл – продукт органічної хімії. Значить, можливість появи мікроорганізмів дуже ймовірна. Відбувається набухання пластика, з’являються поглиблення (для нас невидимі), і на них починають розмножуватися грибки і цвіль. Вихід дуже простий – частіше мити з дезрозчином.
Чи може вініловий пластик зеленіти?
Це також результат підвищеної вологості і вогкості. Тільки замість мікроорганізмів на поверхні розмножуються мохи, і красива, блискуча поверхня набуває зеленуватий колір. Ретельна промивка зі спеціальним засобом виправить становище.
Щоб уникнути проблеми сайдингу при облицюванні будівлі, уважно ознайомтеся з його технічними характеристиками. Не варто вибирати найдешевший варіант, так як його недоліки проявляться вже в перший місяць користування. І не забувайте про дотримання технології монтажу, враховуючи теплове розширення, правильність кріплення. А купити сайдинг пропонуємо за допомогою , де ви знайдете довгий список компаній з актуальними адресами і телефонами.