Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Існує безліч способів і конструкцій, які допомагають уберегти будівлю від негативного впливу навколишнього середовища, особливо від контакту з вологою. Цоколь будь-якої будівлі прийнято захищати за допомогою монтажу відливів, представлених на ринку у великому різноманітті.

Особливості

Конструкція цоколя будинку в силу того, що на нього впливає значне навантаження, відрізняється більшою товщиною, ніж фундамент будови. В силу чого на його виступах можуть накопичуватися атмосферні опади, включаючи воду і сніг. Такі новоутворення сприяють намокання бетонної поверхні, в результаті з матеріалу вимиваються деякі складові елементи. Через деякий час підсумком подібного контакту в період перепадів температури стане розтріскування підстави.

Щоб знизити ризик виникнення ситуацій, в результаті яких зменшується експлуатаційний термін служби будови, фахівці рекомендують використовувати для захисту цоколя фундаменту спеціальні відливи.

Вироби представлені на ринку у великому асортименті, і можуть бути виконані з різного сировини.

Цокольний відлив являє собою металеву або пластикову похилу планку, установка якої допоможе захистити підставу від вологи. Її закріплюють в області, де з’єднується стіна будівлі і цоколь.

Головною функцією відливів є захист фундаменту від опадів, які стікають з дахів, вікон і верхніх поверхів вниз.

Незалежно від типу використовуваного матеріалу для будівництва будинку, воно буде вимагати захисту від впливу вологи, яка в кожному індивідуальному випадку чинить руйнівну дію – призводить до утворення тріщин, розвитку грибка або цвілі, а також втрати теплоізоляційних якостей матеріалу. А ці дефекти в сукупності або ж окремо призводять до передчасного старіння всієї споруди і скорочення її експлуатаційного терміну.

Крім того, крім захисту і створення оптимального мікроклімату, відливи для цоколя забезпечують естетичну привабливість будівлі, виступаючи в ролі елемента, який дозволяє створити зовні завершену і лаконічну конструкцію.

Перш ніж встановлювати виріб, варто вивчити пристрій цокольного відливу, розібратися в представленому асортименті цієї продукції, а також в особливостях установки.

Грамотний і ґрунтовний підхід до вибору елементів допоможе в майбутньому уникнути додаткових витрат, пов’язаних з демонтажем що стало непридатним відливу і придбанням нового захисного вироби.

види

Дана продукція, незалежно від розміру та типу сировини, з якого вона виготовлена, має вигляд планочки, що нагадує поличку. Як правило, відливи можуть бути з шириною від 50 до 400 мм.

Кріпити цокольний відлив необхідно по периметру фундаменту на виступаючу частину поверхні, враховуючи, що його розташування повинне бути виконане з невеликим ухилом, близько 5-10 градусів, спрямованим в протилежну від будівлі сторону.

Така технологія розташування забезпечить безперешкодне стікання води, але тільки не за основою будови, а в деякому віддаленні від нього. В окремих випадках домовласники самостійно виготовляють такі вироби з водовідштовхувального сировини. На прилавках будівельних супермаркетів відливи представлені з наступних матеріалів:

  • продукція з пластмаси;
  • відливи з оцинкованої сталі і підвиди таких виробів, поверхня яких обробляється полімерним покриттям або забарвлюється;
  • планки з міді;
  • алюмінієві відливи;
  • клінкерна продукція.

Виходячи з типу сировини, використовуваного для виготовлення відливів, проводиться їх класифікація. Щоб не помилитися з вибором продукції, слід ретельно вивчити характеристики кожного виду цокольних відливів.

Вироби з полівінілхлориду рекомендується монтувати на фасади будівель, облицьованих за допомогою вінілового сайдингу. Така продукція по своїй фактурі близька до базового оздоблювального матеріалу, тому більш гармонійно впишеться в загальний екстер’єр.

Завдяки великому вибору колірних рішень можна підібрати виріб, максимально близьке за кольором сайдингу. Відливи з полівінілхлориду випускаються за індивідуальним замовленням, тому придбати елемент, відповідний за розміром і формою не складе труднощів.

Вироби з ПВХ відрізняються великим терміном служби, а також стійкістю до факторів зовнішнього середовища, включаючи не тільки погодні явища, але і механічні навантаження. Подібні характеристики забезпечують продукції більшої популярності. Крім цього, відливи з полівінілхлориду примітні невисокою вартістю.

До мінусів описуваних товарів необхідно віднести крихкість матеріалу і неремонтоздатність виробів.

Відливи з металу мають різний ціновий діапазон – бувають планки зі сталі, які можна віднести до товарів середньої цінової категорії, а також вироби з полімерним покриттям, що відрізняються дорожнечею.

За бажанням споживача випускаються цокольні відливи, мають ексклюзивний зовнішній вигляд.

Вироби з металу нагадують полку з відгином на кромці. Він призначений для того, щоб закріпити продукцію до стіни будинку. Другий відгин загнутий вниз. Довжина планок зазвичай становить близько 2 метрів при ширині 5-30 см. Товщина сталевого листа зазвичай становить близько 1 мм. Відливи можуть бути пофарбовані в будь-який колір або зберігати свій стандартний зовнішній вигляд.

Головною перевагою металевої продукції є простота монтажу, а також стійкість до механічних впливів. Найбільшим попитом серед вважаються алюмінієві відливи, вироби з міді менш популярні за рахунок високої ціни і ряду специфічних рис, пов’язаних з доглядом.

Кріплення таких відливів до основи відбувається за допомогою саморізів або дюбелів. Головне – враховувати, що планки необхідно накладати одну поверх іншої внахлест.

Бетонні вироби варто купувати для будівель, облицювання яких виконана з натурального або штучного каменю чи ж цегли. Для виробництва подібних цокольних відливів використовується цемент М450, який має високі показники стійкості до негативних температур. Для додання виробу форми, застосовують силіконові ємності, які можуть мати найрізноманітнішу конфігурацію.

Відливи стандартних розмірів представлені виробами з довжиною від 3,9 м до 6 м, ширина підбирається з урахуванням габаритів цоколя. Колірна гамма продукції з бетону досить різноманітна, встановлені планки можна забарвити в будь-який потрібний колір. Однак монтаж виробів повинен бути заздалегідь передбачений в ході спорудження будівлі, оскільки відливи мають велику вагу. Фіксація цокольних відливів з бетону здійснюється на розчин.

Будівлі, обробка яких виконується клінкерної плиткою, вимагають наявності відливів, виконаних з того ж сировини. Подібна продукція доступна, і реалізується в тих же будівельних відділах супермаркетів, що і облицювальний матеріал.

Вироби вимагають особливого професіоналізму при монтажі, крім того, їх наявність заздалегідь передбачається в ході робіт над проектом майбутньої споруди.

монтаж

Перед тим як приступати до установки відливів для цоколя, варто провести ряд підготовчих робіт. В першу чергу потрібно визначити глибину і ширину підстави, а також упевнитися в цілісності стіни.

Навіть незначні дефекти необхідно закрити герметиком, заштукатурити або зашпаклювати. Після проведення цих відновлювальних робіт і повного висихання складу можна приступати до установки відливів.

Монтаж відливів проводиться на розчин, кронштейни або інші елементи, призначені для фіксації, і тільки після фінішної облицювання цоколя. Перед монтажем перевіряється горизонтальність лінії фундаменту за допомогою рівня.

Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Для виконання робіт знадобляться наступні інструменти:

  • ножиці для робіт по металу;
  • молоток;
  • викрутка і пасатижі;
  • перфоратор і шуруповерт;
  • елементи кріплення.

Правильна установка відливів, незалежно від призначення будівлі, будь то побутівка або житлову будову, допоможуть захистити цоколь від проникнення вологи.

Для того щоб вироби якомога надійніше прикріпити до основи, потрібно зробити укоси. Вони виконуються за наступною схемою:

  • до кута прикріплюють радісний шнурок, який простягають до другого ребра і вирівнюють за рівнем;
  • розводять цементний склад, яким виконують укіс, при цьому треба стежити, щоб кут нахилу укосу становив не менше 15 градусів.

Наступні роботи необхідно відкласти на кілька днів, щоб дати нанесеному розчину остаточно застигнути.

Кріплення відливів можуть виконуватися безпосередньо до стіни будинку або ж до спеціальних напрямних, до яких буде фіксуватися зовнішнє облицювання.

Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу
Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Щоб збільшити здатність виробів відводити воду від фундаменту, їх фіксують з виступом, що становить близько 5 сантиметрів. До тих, що направляють монтаж проводять саморізами, до стін – за допомогою дюбелів.

Місця стиків елементів один з одним необхідно промазати морозостійким герметиком. Мінімальний нахлест планок варто робити близько 3 сантиметрів. Внутрішні і зовнішні кути за допомогою інструменту вирізають із залишків планок.

Широкі цокольні відливи потребують кріпленні на кронштейни, інші способи монтажу не зможуть міцно закріпити вироби, і вони будуть приходити в рух від вітру.

Поради

  • Вартість виробів формується з урахуванням кількох нюансів. В першу чергу береться до уваги тип сировини, з якого випускається відлив. Орієнтуватися тільки на ціну виробу не варто, оскільки дорогі захисні планки в короткі терміни окуплять свою вартість, а вироби, які відрізняються невисокою ціною, теж можуть ефективно виконувати свої функціональні завдання.
  • Виходячи з практичного досвіду, можна з упевненістю стверджувати, що грамотно і професійно виконаний монтаж відливів дасть можливість суттєво заощадити на ремонті фундаменту.
  • Приймаючи рішення про придбання того чи іншого виду відливу, необхідно грунтуватися в першу чергу на перевагах матеріалу. Алюмінієві відливи морозостійкі, а також прекрасно переносять високий рівень вологості. Мідна продукція відрізняється стійкістю до механічного зносу. Сталеві оцинковані планки популярні за рахунок зовнішньої привабливості і практичності. В асортименті цокольних відливів бетонні вироби примітні високим рівнем надійності створюваної конструкції, оскільки сам по собі бетон з легкістю справляється з великими навантаженнями. Але маючи незаперечну перевагу, бетонні відливи зажадають залучення спеціалізованих працівників для монтажу виробів.
  • Вибір кольору виробів залежить від індивідуальних переваг домовласників, а також від загального стилю облицювання будівлі. Дерев’яні конструкції завжди привертали зовнішнім виглядом, проте і металеві вироби здатні прикрасити і підкреслити загальний стиль оформлення будинку. Щоб уникнути розчарувань, не зайвим буде виконати кілька варіантів ескізів, щоб наочно побачити результат монтажу.

Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Відливи для цоколя: тонкощі вибору і монтажу

Про те, як правильно зробити кут відливу цоколя, дивіться в наступному відео.

 

Сумарний рейтинг
дата перегляду
Рейтинг
51star1star1star1star1star