Витрачені гроші повинні окупатися. Чим більше термін експлуатації, тим краще. Гроші окупляться, почнуть приносити прибуток. Неправильно підібраний утеплювач буде працювати не довго. Втрати тепла не зміняться, або зміняться в меншу сторону незначно. Можливо, якість утеплення знизиться з часом. Або що ще гірше, потрібно його повна заміна до закінчення терміну експлуатації. Тоді ні про який окупності не може бути й мови. Вибираючи утеплювач для стін будинку зовні під сайдинг помилитися не можна.
Визначаємося з видом матеріалу
Спробуємо визначитися з видом застосовуваного утеплювача під сайдинг. Основні виробники сучасних утеплювачів випускають утеплювачі в двох формах: рулони (волокнисті) і плити (волокнисті та пінополістирольні).
мінеральні мати
Застосування волокнистих рулонних ізоляторів на вертикальних поверхнях не зручно і не ефективно. Вони мають остаточно низьку щільність. Це ускладнює процес закріплення їх на стіні, збільшує кількість кріпильних елементів, збільшують трудовитрати. Внаслідок низької жорсткості рулон практично не розпирається в приготованому під сайдинг каркасі. При закріпленні тарілчастими дюбелями необхідно стежити за тим, щоб дюбель надмірно не притискав утеплювач до стіни (знижується рівень термоізоляції). В процесі експлуатації полотно руйнується через нещільного притиснення. Теплоізолятор починає з’їжджати вниз, оголюючи верх стіни.
пінополістирольні плити
Зовсім інша справа, плитний утеплювач, який має достатню жорсткість і пружність. Це дозволяє встановити його в розпір між напрямними каркасу сайдингу. Чи не закріплений додатковими елементами витримує значні зміщують навантаження. Застосування зонтичних дюбелів остаточно закріпить плити без втрати теплоізоляційних властивостей. В процесі експлуатації зміщення плит не відбувається.
Тому при питанні, який утеплювач краще для вертикальних поверхонь, відповідаємо однозначно – плитний.
Є ще варіант утеплення фасадів – це нанесення пінополіуретанового утеплювача. Цей варіант дорожчий, вимагає наявності спеціального обладнання, кваліфікації, досвіду. У деяких випадках його застосування технічно і економічно обґрунтовано.
необхідні характеристики
Є давно усталені вимоги до утеплювачів. Вони повинні:
- забезпечувати постійну термоізоляцію будинку;
- володіти низьким ступенем пожежної небезпеки;
- бути екологічно чистими, хімічно та біологічно стійкими;
- мати великий термін експлуатації.
Загальні технічні характеристики утеплювачів різних типів і видів сильно не різняться. Тому розглянемо зручність застосування, особливості монтажу та експлуатації цих матеріалів при обробці сайдингом.
Чим хороша м’яка плита
Розглянемо детальніше отримання волокнистих (мінеральних) утеплювачів і їх технічні характеристики.
виробництво
Основою для виробництва багатьох мінеральних утеплювачів служить базальт, в надлишку вироблений природою при виверженні вулканів. Очищений мінерал надходить в печі, розплавляється і подається на центрифуги для отримання волокон. Потім нитки проходять попередню формовку і обробку клейовим складом. Після чого плити ущільнюються і нарізаються в розмір.
Отриманий матеріал відповідає практично всім вимогам, що пред’являються до утеплювачів.
Характеристики
Крім невисокої вартості, утеплювач володіє наступними безперечними перевагами:
- низьким коефіцієнтом теплопровідності в районі 0,04 одиниці, що дозволяє отримати непогану економію на опаленні;
- достатньою паропроникністю приблизно рівною 0,3 одиницям;
- нездатністю до займання та підтримці вогню на своїй поверхні, отже, не знижує ступеня вогнестійкості утеплюється будівлі;
- екологічною чистотою, що дозволяє працювати з ним майже без використання захисних засобів;
- біологічної пасивністю (не гниє, не поширює шкідливі мікроорганізми, не схильний до дії з боку гризунів і комах);
- хімічною стійкістю (не реагує з будівельними розчинами);
- невеликою вагою – 37 кг на 1 м3, що дозволяє не проводити посилення раніше встановлених конструкцій;
- добре поглинає звуки без установки додаткової звукоізоляції;
- широким діапазоном температурного застосування – від -70 до + 75 о С.
- великим терміном експлуатації – 50 і більше років.
Розміри, упаковка, особливості монтажу
Для зручності монтажу мати утеплювача випускаються шириною 0,5 і 0,6 м при двох стандартних довжинах 0,8, 1 і 1,2 м. Теплоізоляція має товщину від 25 до 180 мм.
Для зменшення транспортного обсягу до 30%, волокнистий утеплювач пакується в вакуумну поліетиленову упаковку. Реалізація утеплювача повинна проводитися тільки цілими упаковками. В цьому випадку можна гарантувати збереження експлуатаційних якостей.
Недоліком даного матеріалу є його досить висока ступінь водопоглинання – близько 1 літра на м2. Тому при монтажі необхідно передбачити заходи щодо захисту утеплювача від води в процесі експлуатації. Для зниження кількості вбирає вологи при його виробництві стали застосовувати водовідштовхувальне просочення, яка дозволила суттєво покращити цей показник. Для цього між утеплювачем і обробкою встановлюють гідроізоляційну мембрану.
При монтажі мати легко ріжуться будівельним ножем. Розмір відрізається шматка повинен перевищувати лінійні розміри площі утеплення на 1-2 см. Для поліпшення якості утеплення рекомендується укладати 2 шари утеплювача. При цьому другий шар повинен перекривати стики першого.
Досвід застосування волокнистих ізоляторів показує хороші результати при оформленні фасаду сайдингом.
пінополістирольні листи
Вибираючи утеплювач під сайдинг, не можна не звернути уваги на матеріали, виготовлені з пінополістиролу.
виробництво
Теплоізоляція фасаду може вироблятися як спіненим, так і екструдованим пінополістиролом.
Спінений проводиться шляхом спікання гранул стиролу при високій температурі. При цьому процесі відбувається збільшення в розмірах частинок стиролу через збільшення обсягу газу. У побуті його називають пінопластом.
Екструдований проводиться за технологією екструзії, коли розплав гранул збільшеного об’єму подають під тиском в заздалегідь приготовлені форми, які повністю заповнюються матеріалом. Для полегшення вимови довгу назву скоротили до абревіатури – ЕППС.
Характеристики
Продукція, що з газонаповненого стиролу, вони має справді унікальні властивості, як позитивні, так і негативні.
У плюсі вони мають:
- вкрай низьку теплопровідність на рівні 0,03 одиниці, що є абсолютним рекордом серед термоізолятора;
- високу механічну міцність, що забезпечує можливість переносити підвищені навантаження без втрати якості;
- малу ступінь поглинання води, що становить 0,2 – 0,4% від обсягу утеплювача, що дозволяє заощадити на гідроізоляції;
- мінімальну паропроникність близько 0,007 -0,008 одиниць;
- екологічну безпеку (при експлуатації не виділяє в атмосферу шкідливих сполук, дозволяє працювати з ним без засобів захисту, проводити утеплення будівель з перебуванням дітей та лікувально-оздоровчих закладів);
- може використовуватися при температурах від -50 до + 75 ° С;
- термін служби понад 50 років.
Його мінусом є вкрай високий ступінь пожежної небезпеки. Пінополістирол займається під впливом відкритого вогню, підтримує стійке горіння і поширює його по своїй поверхні. При горінні виділяється отруйний газ, нікчемною концентрації якого у вдихуваному повітрі досить для нанесення непоправної шкоди здоров’ю. Включені до його складу антипірени лише незначно знижують його небезпека під час пожежі.
Розміри, упаковка, особливості монтажу
Пінополістирол екструдований випускається в плитах різного розміру для зручності монтажу великих і маленьких поверхонь. Ширина матеріалу стандартна і зміні не підлягає. Вона дорівнює 0,6 м. Довжина листів змінюється і може бути представлена розмірами 1,2, 2,4, 3, 4, 4,5 м. Товщина листів дозволяє задовольнити найвибагливішого споживача: 20, 30, 40, 50, 80, 100, 150 мм.
Упаковка утеплювача проводитися в поліетиленові пакети висотою близько 0,4 м.
Монтаж ЕППС кілька полегшений наявністю на його сторонах L-, S-образних уступів, що дозволяють виробляти монтаж утеплювача без утворення пустот і площ, незакритих розрахунковою кількістю утеплювача. Пінопласт позбавлений таких кромок, тому після його монтажу порожнечі, що утворилися необхідно заповнити монтажною піною.
Для утеплення стін найкраще використовувати листи з щільністю 35 кг / м3.
Вони дозволяють скоротити до мінімуму вихід теплової енергії за зовнішній периметр будівлі. Закріплення проводити за допомогою дюбелів-парасольок. При необхідності підгонки в розмір необхідний тільки будівельний ніж з шириною леза 18 або 25 мм.
Пінополістирольний утеплювач прекрасно підходить для утеплення при закритті стін будівлі сайдингом .
Працюємо по каменю
Обшити будинок з кам’яних матеріалів сайдингом з використання утеплювача неважко.
Для таких будівель можна рекомендувати використання як волокнистих, так і пінополістирольних плит.
При монтажі плит з пінополістиролу установка пароізоляційною мембрани не обов’язково. Також можна відмовитися від гідроізоляційної плівки.
При використанні плит з волокон необхідний пристрій ветроизоляции утеплювача з метою попередження видування волокон. Для здешевлення вартості можливе використання товстого поліетилену, який візьме на себе функції гідро – і ветроизоляции.
Працюємо по дереву
Дерево, з якого побудований будинок, має одну особливість. Воно «дихає». Звичайно, не в прямому сенсі цього слова. Пори дерева пропускають через себе повітря. Тому краще проводити утеплення фасаду під сайдинг дерев’яного будинку мінеральними утеплювачами. Це дозволить зберегти матеріал стін в цілості й схоронності на довгий час. Перед установкою утеплення рекомендується провести вогнезахисну обробку стін, а також обробку антисептиками.
Питання «Чи потрібна пароізоляція під сайдинг?» Не повинно виникати. Потрібна обов’язково. Її відсутність в разі застосування волокнистих утеплювачів призведе до насичення їх вологою, з подальшим замерзанням і руйнуванням утеплювача.
Оздоблення стін будівлі сайдингом з утеплювачем забезпечать тепло в будинку, додадуть йому стильний вигляд. Сайдинг захистить утеплювач від руйнування, утеплювач буде довше зберігати свої ізоляційні властивості, витрачені гроші окупляться з прибутком.
Все монтажі сайдинга можна дізнатися в і в відео нижче