Утеплення каркасного будинку: можливі варіанти і особливості процесу

Стіни каркасного будинку являють собою конструкцію з дерева або металу, заповнену теплоізоляцією. Розповідаємо, які матеріали будуть працювати в ній ефективно і довго і як правильно їх монтувати.

Холодно, теплее, горячо!

Фото: ShutterStock / Fotodom

Холодно, теплее, горячо!

У нашій країні за кілька десятків років сформувалося ставлення до каркасних будівель як до недорогих дач. На жаль, досить поширену думку підтримано багатьма будівельними бригадами, які пропонують подібні варіанти будинків як найдешевші і використовують матеріали низької якості. Однак в світі ця технологія є передовою. У , заповнених теплоізоляційним матеріалом, опір теплопередачі до 5 разів вище, ніж у звичайних дерев’яних зрубів і конструкцій з клеєного бруса. Вони можуть бути надійною основою не тільки для дачного будиночка, але і для

Холодно, теплее, горячо!

ShutterStock / Fotodom

Холодно, теплее, горячо!

Сучасні каркасні технології дуже перспективні для приватного житлового будівництва в північних і південних областях нашої країни. У перших історично , так як через суворого клімату підтримувати комфортну температуру в кам’яних було складніше. На півдні інтерес до цього виду будівель зростає завдяки доступним цінам і високої енергоефективності конструкції, яка дозволяє зменшити витрати на кондиціонування приміщень в спеку.

Переваги каркасного будинку

  • Проста технологія будівництва і висока швидкість зведення будівлі (від 3 до 6 міс), в тому числі за рахунок використання полегшених фундаментів.
  • Доступна ціна.
  • Конструкція не схильна до усадки, тому часовий інтервал між зведенням будівельних конструкцій та оздоблювальними роботами не потрібен.
  • Висока енергоефективність завдяки низькій теплопровідності огороджувальних конструкцій і, як наслідок, – мінімальні витрати на опалення в холодну пору року і підтримку прохолоди влітку.
  • Висока звукоізоляція приміщень, можливість створення комфортної акустичної середовища при використанні сучасних звуко- і теплоізоляційних матеріалів.
  • Невелика товщина стін, що дозволяє економити корисну площу будинку.
  • Можливість прокладки необхідних комунікацій: вентиляції, електрики, водопостачання і т. Д. – всередині стін і перегородок, нескладний доступ до них для обслуговування і ремонту.
  • Сейсмостійкість.

захист наповнення

Холодно, теплее, горячо!

Основа каркасних стін – несучі стійки з дерева (рідше металу), cкреплённие з нижньої і верхньої обв’язки. Їх крок вибирають з розрахунку навантаження і параметрів утеплювача так, щоб плити ізоляції містилися враспор між стійками. Поверх утеплювача (з боку внутрішньої обшивки) прокладають шар пароізоляції, який оберігає його від зволоження водяними парами з житлових приміщень. Захистом від продування і зволоження атмосферною вологою служить паропроницаемая, вітро- і влагозащитная мембрана з зовнішнього боку утеплювача. Після її установки холодний вітер і краплі дощу не проникають в товщу стін, а потрапили всередину водяні пари безперешкодно виходять назовні.

Процес зведення каркасного будинку не має сезонних обмежень. Будівництво можна вести в будь-який час року, при температурі навколишнього середовища до -15 ˚C, проте з дотриманням вимог охорони праці.

Перевірка тепловізором

Холодно, теплее, горячо!

ShutterStock / Fotodom

Холодно, теплее, горячо!

Тепловізор – це пристрій, який показує розподіл температури досліджуваної поверхні. На дисплеї відображається температурне поле спостерігається поверхні. За допомогою цього приладу легко виявити області виходу тепла з будинку, в тому числі через огороджувальні конструкції, вікна з недостатніми ізолюючими властивостями, негерметичні двері, неправильно встановлений утеплювач і т. Д. Крім того, прилад допомагає виявити «втрачені» лінії електропроводки і, що особливо важливо, вказує

Холодно, теплее, горячо!

Майте на увазі: одна з умов точності обстеження тепловізором – різниця температури усередині будинку і на вулиці не менше 15 ° С. Вартість експертизи будинку починається від 5 тис. Руб. Процес обстеження займає близько 2-3 ч. На підставі отриманих даних можна пред’явити претензії до забудовника і разом з фахівцями вибрати оптимальний спосіб усунення дефектів будівництва і звести до мінімуму втрати тепла.

Можливі варіанти утеплювача

Холодно, теплее, горячо!

Як утеплювач в каркасних конструкціях використовують різні матеріали, в тому числі мінераловатну ізоляцію зі скловолокна або кам’яної вати, а також екструдований пінополістирол. Всі вони відрізняються низьким коефіцієнтом теплопровідності (0,03-0,05 Вт / (м • К), хорошими фізико-механічними характеристиками, достатньою жорсткістю, хімічну стійкість, не схильні до дії бактерій і мікроорганізмів, довговічні. Мінеральна вата, крім того, пожежобезпечна і паропроницаема, а екструзійний пінополістирол володіє мінімальним водопоглинанням і високою міцністю на стиск.

Холодно, теплее, горячо!

Теплоізоляція з кам’яної вати Лайт Баттс Скандик (Rockwool) 1200 × 600 × 50 мм ( М³). Фото: Rockwool

Холодно, теплее, горячо!

Ці та інші матеріали застосовують в каркасних будинках різних конструкцій. Зазвичай після спорудження силового каркаса з перекриттями і покрівельної конструкцією його обшивають і утеплюють.

Цікава скандинавська технологія будівництва, де основним утеплювачем служить мінеральна вата, а додатковим – полімерна теплоізоляція, наприклад плити екструзійного пінополістиролу. При низьких температурах самі стійки перетворюються в мости холоду. Монтаж зовні стійок ізоляційного шару з плит пінополістиролу товщиною всього 30 мм збільшує наведене (середнє) опір теплопередачі на 30%.

Чимало переваг у каркасної конструкції з утеплювачем з пінополістиролу. Завдяки практично нульовому водопоглинанню, при негативних температурах повітря на вулиці, коли точка роси знаходиться в утеплювачі, в ньому не утворюється конденсат, матеріал не зволожується і не втрачає теплозахисних властивостей. При монтажі плит поверх стійок будинку утворюється єдиний теплоізоляційний контур без містків холоду, що гарантує високі показники теплового захисту будівлі.

Скептики можуть зауважити, що матеріал паронепроникним, що загрожує ефектом термоса в приміщеннях. Але основні «органи дихання» вдома не стіни, а правильно організована та вікна. До речі, будови, зведені з порушенням технології, стають причиною недовіри до каркасних будинків в цілому. Щоб котедж або дачний будиночок вийшов дійсно якісним, потрібно знати масу нюансів і мати досвід. І той факт, що кількість фахівців в області каркасного домобудівництва росте з кожним роком, вселяє оптимізм.

Процес монтажу теплоізоляції на фасад з облицюванням сайдингом по дерев’яному каркасу

Сумарний рейтинг
дата перегляду
Рейтинг
51star1star1star1star1star