У дачних селищах більшу популярність мають . Вони не тільки виглядають дуже престижно і володіють індивідуальним красивим зовнішнім виглядом, вони відрізняються також неперевершеною довговічністю. А термін експлуатації дерев’яного житлового будинку безпосередньо залежить від періодичності профілактичних робіт та підтримання будинку в задовільному стані.
Як правило, в будівництві таких будинків застосовується спеціальний цілісний профільований брус. Такі будинки з бруса характеризуються дуже високими показниками теплового заощадження, так як утеплення та облицювання фасаду будинку виконується з використанням тільки якісних високотехнологічних продуктів. Завдяки цьому в будинках з дерев’яного бруса можна жити і в зимових умовах. Влітку ж, навпаки, в будинку зберігається прохолода.
Обов’язковою умовою побудови таких будинків є наявність природного повітряного вентиляції всередині будинку. Згідно зі статистикою, будинки з оциліндрованих бруса можуть простояти більше 100 років навіть в тих місцях, де клімат не дуже сприятливий для цього.
Безумовно, щоб термін експлуатації
Основні способи продовження терміну служби деревини
При будівництві будинку з дерев’яних брусів, необхідно обов’язково використовувати спеціальні антисептики і просочення для обробки деревини. Утеплення будинку зовні своїми руками також має на увазі цю процедуру. Це допоможе вберегти будинок не тільки від загоряння, але і від різних шкідників.
Що таке акрилові склади?
Щоб будинок прослужив якомога довше, деревину обробляють акриловими складами. Даним складом брус обробляється зовні. Після обробки дому вже будуть не страшні ніякі несприятливі умови: дощ, сніг, град, ультрафіолетове випромінювання.
Якщо проводиться своїми руками, то в обов’язковому порядку деревина повинна також бути оброблена спеціальними антибактеріальними, вогнезахисними і антигрибковими складами.
Такі просочення в основному безбарвні, і не становлять ніякої загрози для здоров’я людини або навколишнього середовища.
У більшості випадків доводиться проводити ремонтні роботи через прогнилого дерева. Суть всіх конструктивних заходів, які будуть сприяти продовженню терміну служби деревини, зводиться до виконання наступних вимог:
- знизити перезволоження деревини атмосферними опадами, виробничими та ґрунтовими водами більш ніж на 20%;
- запобігти різкі перепади температурного режиму;
- забезпечити паро- і теплоізоляцію огороджувальних частин будинку (щоб не було конденсаційного зволоження і промерзання деревини);
- запобігти застій повітря між швами (для запобігання застою використовується спеціальний герметик для швів дерев’яного будинку);
- забезпечити добре вентильовані коридори (це буде просушувати деревину).
Який фундамент потрібно підготувати для дерев’яного будинку?
Зазвичай при будівництві дерев’яних житлових будинків використовують бутобетоні, бутові або цегляно-стрічкові не нижче 40 см. Але не завжди в умовах будівництва можна облаштувати такий фундамент. Тому нерідко застосовують стовпчасті залізобетонні (дерев’яні) споруди.
Це є найбільш відповідальною частиною дерев’яного будинку, тому стовпи повинні бути піддані обов’язковій глибокої антисептичної обробки. Також бажано виконати утеплення та облицювання фасаду будинку, влаштувати тротуари або вимощення навколо нього, а всі дерев’яні елементи, які контактують з фундаментом ізолювати гідроізоляційними прокладками.
Зсередини цокольну частину будинку можна засипати шлаком або піском. Пол дерев’яного будинку бажано відразу ж виконувати по влаштуванню подвійного утепленого підстави. Це і додатковий шар для запобігання втрат тепла і одночасно заглиблених підпіллі, в якому зазвичай зберігають картоплю, капусту, моркву та інші овочі.
Яку фарбу використовувати для дерев’яного будинку?
Прийнято вважати, що термін експлуатації дерев’яного житлового будинку буде більше, якщо дерево обробити фарбою. Таку думку помилково! Більшість фарб вбивають не тільки натуральну привабливість деревини, але і її екологічну безпеку.
Фарба не захистить деревину ні від руйнівної дії вітру, ні від атмосферних опадів, ультрафіолету, замерзання або відтавання.
Вибір найдовговічнішою породи дерева
Різні породи дерев мають різні властивості і здатністю переносити несприятливі атмосферні умови. У сучасному будівництві застосовують три види породи дерев:
- листяні;
- хвойні;
- екзотичні.
У наших краях найкраще зупинити свій вибір на листяних породах, хоч екзотичні дерева і визнані більш довговічними. Найбільш підходящим деревом з листяних є дуб (також підійде береза, ясен, бук), хоча при будівництві будинку рекомендується застосовувати герметик для швів дерев’яного будинку, незалежно від типу деревини.